JUNE  14

BASEBALL SEMI-FINALS

CARDINAL MOONEY VS NORWAY


JUNE  13

SOFTBALL SEMI-FINALS

NORTH BRANCH VS VICKSBURG


JUNE 11

SOFTBALL QUARTERFINALS

NORTH BRANCH 8 ST. CLAIR 1

NB -  ELLA SWOISH (2H, 2 RBI), ADDY COBB (2 RBI), ALANA DESHETSKY (H, RBI), GABBY POLLY (RBI), SAMANTHA OSBORNE (2H, 2B), LILY OSBORNE (H, 2 RBI)

STC -  TABITHA FURLIN (2H), RYLEE SCHNEIDER (2H), MADI TREAT (2B, RBI)

OTTAWA LAKES WHITEFORD 2 ALGONAC 0

ALG - KENNA BOMMARITO (7  IP, 7 H, 1 ER, 2 BB, 12 K)


JUNE  8

SOFTBALL REGIONALS

DAKOTA 4 ANCHOR BAY 0

ST. CLAIR 11 DETROIT COUNTRY DAY 5

STC -  ADDY BLANK (HR, 3 RBI), KADIE BADGER (2H), TABITHA FURLIN (2H), MADI COLE (2H, 2B, 2 RBI), GRACIE PICKELHAUPT (2H, HR, 3 RBI), RYLEE SCHNEIDER (HR, 2 RBI), AUDREY SCHINDLER (2H), ROCHELLE SCHWEIHOFER (RBI)

ST. CLAIR 10 LUTHERAN NORTH 6

STC -  KADIE BADGER (2H, 2B, HR, RBI), MADI COLE (2H, 2B, RBI), GRACIE PICKELHAUPT (3H, HR, 4 RBI), RYLEE SCHNEIDER (2H, HR, 3 RBI), AUDREY SCHINDLER (2-2B), LILYANNA MARTIN (H, RBI)

NORTH BRANCH 4 OWOSSO 3

NB - CATE WELCH (HR, RBI), BROOKLYN FRANKLIN (HR, 3 RBI), SAMANTHA OSBORNE (2H), ALANA DESHETSKY (7 IP, 5H, 2 ER, 3 BB, 13 K)

NORTH BRANCH 3 GOODRICH 2

NB -  GABBY POLLY (2H, RBI), BROOKLYN FRANKLIN (H, RBI), SAMANTHA OSBORNE (3B), ALANA DESHETSKY (7 IP, 6H, 2R, 3 BB, 6 K)

ALGONAC 13 WIXOM ST. CATHERINE 0

ALG - KENNA BOMMARITO (3H, 2B, 3B, HR, 4 RBI) - (5 IP, 2H, 0 R, 0 BB, 11 K), MADISON GRACE (2H, 3B, RBI), JAYCEE REAMS (RBI), MICHAEL KENEL (3H, 3B, RBI), MORGAN REAMS (H, RBI), AUTUMN DUEWEKE (2H, 3B, 2 RBI), AUBRY THOMAS (3H, 3B, RBI), AINSLEY TROMBLEY (H, RBI)

ALGONAC 19 GROSSE POINTE LIGGETT 4

ALG -  KENNA BOMMARITO (4H, 3-2B, 2 RBI) - (4 IP, 1H, 0 R, 0 BB, 9 K), MADISON GRACE (4H, RBI), AINSLEY TROMBLEY (H, RBI), JAYCEE REAMS (2H, 2B, 2 RBI), MICHAEL KENEL (2H), MORGAN REAMS (3H, 2B, 4 RBI), AVA MURRAY (2H, RBI), AUTUMN DUEWEKE (3H, RBI), AUBRY THOMAS (H, 2 RBI), LAINE MELESKI (RBI), CAM THALER (2H, RBI)

UNIONVILLE-SEBEWAING 7 BROWN CITY 0

MARLETTE 1 KINGSTON 0 (8 INN)

UNIONVILLE-SEBEWAING 10 MARLETTE 0


BASEBALL REGION FINALS

RICHMOND 18 LUTHERAN NORTH 3

RICH - DOM BONNETTI (H, RBI), LUKE PASTUSCHYN (H, 4 RBI), ANTHONY BONNETTI (2H, 2B, 3 RBI), JOE LINDMAN (H, 2 RBI), LOGAN EVANS (2H, 3B, RBI), CHARLIE HITZELBERGER (2H), CAM MURRAY (H, RBI), KOLTEN BARTELS (3H, 3 RBI), JOEY JOUDI (2H, RBI)

DETROIT EDISON 3 ALGONAC 1

ALG - MATT RIX (2H), JAKE LOVELACE (H, RBI), JOSH KASNER (6 IP, 7 H, 1 ER, 1 BB, 12 K)

CARDINAL MOONEY 6 RIVERVIEW RICHARD 0

MCCM -  CAM SPEIZIA (2H, 3B, RBI), QUINN ADDIS (RBI), JOE DODDY (2H, RBI), ANTHONY GIRLING (2H, 2B), DANIEL RICE (H, RBI), SERGIO CALAGNA (H, RBI), CARSON KAMMER (2H, RBI)

MARLETTE 3 UBLY 2


BASEBALL QUARTERFINALS

FLINT POWERS 10 RICHMOND 3

RICH - DOM BONNETTI (2H), CHARLIE HITZELBERGER (H, 2 RBI)

CARDINAL MOONEY 15 MARLETTE 5

MCCM -  CAM SPEZIA (2H, 2B, 2 RBI), JOE DODDY (RBI), AVERY BROHL (H, 2 RBI), ANTHONY GIRLING (2H, HR, 2 RBI), DANIEL RICE (H, RBI), TY BOEDEKER (2H, 2B, 3 RBI), SERGIO CALAGNA (RBI), CARSON KAMMER (2H, RBI)


JUNE  6

BASEBALL REGIONAL SEMI-FINALS

ROCHESTER 1 ANCHOR BAY 0 (9 INN)

RICHMOND 10 YALE 1

RICH - LUKE PASTUCHYN (2H, 2 RBI), ANTHONY BONNETTI (H, RBI), LOGAN EVANS (3B, 2 RBI), JOEY JOUDI (2B, 2 RBI), CAMERON MURRAY (3B, RBI)

ALGONAC 5 BISHOP FOLEY 4 (10 INN)

ALG - BRYCE SIMPSON (GO AHEAD HR IN THE TOP OF THE 10TH, 2 RBI), JOSH KASNER (2H, 2B)

CARDINAL MOONEY 6 PARKWAY CHRISTIAN 4

MCCM - AVERY BROHL (3H, 2B, 3B, RBI), DANIEL RICE (H, 2 RBI), CARSON KAMMER (2H, RBI)

UBLY 5 BAY CITY ALL SAINTS 1

MARLETTE 16 CAPAC 0


JUNE  1

DISTRICT SOFTBALL

ANCHOR BAY 18 NORTHERN 0

ROMEO 15 PORT HURON 1

PH - NEELIE REED (RBI)

ANCHOR BAY 3 ROMEO 0

ST. CLAIR 4 MARYSVILLE 2

STC -  TABITHA FURLIN (3H, 2B, RBI), GRACIE PICKELHAUPT (2H, RBI), AUDREY SCHINDLER (RBI), HAYLEY MCFARLANE (7 IP, 4H, 0 ER, 2 BB, 1 K)

MV -  JADE SCHILLER (H, RBI), ADDI VAGI (2B, RBI), RYAN QUAIN (7 IP, 7 H, 3 ER, 2 BB, 9 K)

RICHMOND 6 ARMADA 0

RICH - EMMI HILDRETH (2B), LIZ SHUBOY (H, RBI), ABBY RINEHART (RBI), EMMA BAMBRICK (3H, 2 RBI), LAUREN TELTOW (H, RBI), KATIE SHUBOY (2H, RBI) - (7 IP, 1H, 0 ER, 1 BB, 14 K)

ST. CLAIR 2 RICHMOND 1

STC -  KADIE BADGER (H, RBI), AUDREY SCHINDLER (7 IP, 5H, 1 ER, 1 BB, 4 K)

RICH -  EMMI HILDRETH (2H, 2B), LIZ SHUBOY (RBI), KATIE SHUBOY (7 IP, 2 H, 0 ER, 0 BB, 16 K)

IMLAY CITY 13 YALE 3

IC -  CHLOE BRUMAN (3H, 2B), LEXA FORTI (2H), MAKAYLA BRUMAN (2H, 6 RBI), BRIE HUND (2B, 3 RBI), ALLISON SHAFER (2H, RBI), MONTANNA EADS (H, 2 RBI), AVA NADROWSKI (2B)

YALE -  JILLIAN KAMENDAT (HR, RBI), MCKENZIE AGUINAGA (2H, RBI), LAUREN KAVANAGH (HR, RBI), REESE KLEI (2B)

NORTH BRANCH 12 CROS-LEX 7

NB -  ELLA SWOISH (2H, 2B), TIA BEAVER (2B, RBI), ALANA DESHETSKY (3H, 2B, RBI), CATE WELCH (3H, RBI), GABBY POLLY (3H, 3 RBI), EMILY BRINKER (RBI), SAMANTHA OSBORNE (3H, 2 RBI), BROOKLYN FRANKLIN (2H, 2 RBI)

CLX - ROZLYNN CAYCE (H, 2 RBI), SAMANTHA TUNICH (2H, RBI), LOVEE YEARKEY (2H, 2B, 2 RBI), LEAH TIECHOW (RBI), KAELYN PLATKO (H, RBI)

NORTH BRANCH 12 IMLAY CITY 11

NB -  ADDI COBB (3H, 2B), ALANA DESHETSKY (HR, 2 RBI), CATE WELCH (2H, 2B, RBI), GABBY POLLY (H, RBI), EMILY BRINKER (3H, 2-2B, HR, 3 RBI), SAMANTHA OSBORNE (2H, HR, RBI), LILY OSBORNE (2B, 2 RBI), BROOKLYN FRANKLIN (2H, 2B, RBI)

IC -  LEXA FORTI (4H, 2-2B, HR, 5 RBI), MAKAYLA BRUMAN (3H, 3 RBI), GABBY CREMEANS (H, RBI)

ALGONAC 16 ALMONT 1

ALG - KENNA BOMMARITO (4H, 2B, RBI) - (4 IP, 3 H, 0 ER, 1 BB, 11 K), MADISON GRACE (2H, 2B), JAYCEE REAMS (2B, 2 RBI) MICHEAL KENEL (3H, 2B, HR, 6 RBI), AUTUMN DUEWEKE (3B, 2B, RBI), KAYLA RAINES (RBI), MORGAN REAMS (H, 2 RBI), CAM THALER (2B)

ALM - KYLIE TENNANT (2B, RBI), ABBY GEML (2B)

NEW HAVEN 11 MEMPHIS 4

ALGONAC 16 NEW HAVEN 0

ALG -  KENNA BOMMARITO (2H, HR, 5 RBI), MADISON GRACE (2H, RBI), JAYCEE REAMS (2H), MICHAEL KENEL (2H, HR,  2B, 4 RBI), AVA MURRAY (2H, 2B), MORGAN REAMS (2H, 2B, 2 RBI), CAM THALER (2H, 2 RBI)


DISTRICT BASEBALL

ANCHOR BAY 10 PORT HURON 0

ROMEO 10 NORTHERN 0

ANCHOR BAY 4 ROMEO 3

ST. CLAIR 4 MARYSVILLE 0

STC - DREW MCCARTNEY (2H, CONNOR SHURKEY (2B, RBI), CARTER PETERSON (6.2 IP, 4 H, 0 R, 4 BB, 8 K)

MV - COLE COOPER (2H), BRYCE SMITH (5.1 IP, 4 H, 2 ER, 4 BB, 9 K)

RICHMOND 7 MARINE CITY 4

RICH - DOM BONNETTI (H, RBI), LUKE PASTUSCHYN (2B, RBI), ANTHONY BONNETTI (2B, HR, 2 RBI), JOE LINDMAN (2H, 2 RBI), CHARLIE HITZELBERGER (2H), GAIGE TOWNER (2H, 2B, RBI), CAM MURRAY (2B)

MC -  PAUL MUSCAT (2H, 2B, 3 RBI), DAKOTA DROPTINY (H, RBI)

RICHMOND 10 ST. CLAIR 9 (8 INN)

RICH - DOM BONNETTI (2H, 2B, 3 RBI), LUKE PASTUSCHYN (H, RBI), ANHTONY BONNETTI (2H, 2B, 2 RBI), LOGAN EVANS (2H, 2B), CHARLIE HITZELBERGER (RBI), KOLTEN BARTELS (H, RBI), CAM MURRAY (H, RBI) - (3 IP, 0 H, 0 R, 0 BB, 3 K), JOEY JOUDI (H, RBI)

STC -  KODY BEAUREGARD (2H, 2B), DREW MCCARTNEY (2 RBI), CONNOR SHURKEY (2H, 2B, RBI), MAX HUNGER (2-2B, 2 RBI), KALEB POST (2B, 3 RBI), PEYTON ELLIS (2B)

YALE 7 CROS-LEX 2

YALE -  AIDEN KOROLDEN (2H, HR, 2 RBI), MARTY SIWAK (2B, 2 RBI), NATHAN HARNDEN (H, RBI), HOYCE COLE (H, 2 RBI), CONNOR JAKUBIAK (2B)

CLX -  NICK MONZO (2H), JETT WEEDER (2H, RBI), ALONDO MENDOZA (RBI)

NORTH BRANCH 11 IMLAY CITY 1

NB -  JAYDON HUTCHINSON (HR, 2 RBI), KEEGAN SCHIERLINGER (HR, RBI), BRADY MITCHELL (2H, 2B), ANDREW JEROME (2H, 2B, RBI), WILL RACINE (2H, 2B, 2 RBI), OWEN YENS (2B, 3B, 3 RBI), JORDAN MCKNIGHT (H, RBI)

IC -  SAM EDSON (H, RBI)

YALE 4 NORTH BRANCH 1

YALE -  TYLER DEBBS (2B, RBI) - (4 IP, 3 H, 0 R, 0 BB, 1 K), COLE PELTIER (H, RBI), NOAH OBOYLE (H, RBI)

NB -  OWEN YENS (3H), WILL RACINE (H, RBI)

ALGONAC 10 NEW HAVEN 0

ALG - MATT RIX (3H, 2B, 2 RBI), COLE THALER (H, 2 RBI), EVAN SADDLER (2H, 2B, 2 RBI), BRYCE SIMPSON (2H, 3 RBI) - (5 IP, 1 H, 0 R, 1 BB, 11 K), JAXSON SHAFER (2H), JAKE LOVELACE (2H RBI)

ALMONT 16 MEMPHIS 0

ALM - LUKE MANTINI (3H, RBI), BLAKE LANE (3H, 2-2B, RBI), AYDEN FERQUERON (2H, 2B, 2 RBI), JASON LANE (H, 2 RBI), LUKE WINKLER (2H, 2B, 4 RBI), AUSTIN SWAIN (H, RBI), OWEN RAYL (H, RBI), DALTON OLIPHANT (3 IP, 1 H, 0 R, 0 BB, 7 K)

ALGONAC 7 ALMONT 2

ALG -  COLE THALER (H, RBI), EVAN SADDLER (H, RBI), BRYCE SIMPSON (H, 2 RBI), CAL MELESKI (2B, 2 RBI), JOSH KASNER (7 IP, 9 H, 0 ER, 1 BB, 10 K)

ALM - LUKE MANTINI (H, RBI), AYDEN FERQUERON (2H), JASON LANE (2H), LUKE WINKLER (3H RBI)

CAPAC 3 CLARKSTON EVEREST 0

GENESEE 8 DRYDEN 1

CAPAC 16 GENESEE 1

CARDINAL MOONEY 13 LUTHERAN NORTHWEST 3

MCCM -  CAM SPEZIA (2H, RBI), QUINN ADDIS (2B, 2 RBI), JOE DODDY (H, 2 RBI), AVERY BROHL (2H), DANIEL RICE (2H), TY BOEDEKER (RBI), SERGIO CALAGNA (H, RBI), CARSON KAMMER (H, 3 RBI)

WATERFORD OUR LADY 5 NEW HAVEN MERRITT 1

CARDINAL MOONEY 8 WATERFORD LAKES 3

MCCM -  CAM SPEZIA (2B, HR, 3 RBI), QUINN ADDIS (2H), JOE DODDY (H, RBI), AVERY BROHL (H, RBI), ATHONY GIRLING (2H, 2 RBI), TY BOEDEKER (RBI), SERGIO CALAGNA (2H), CARSON KAMMER (2H)


MAY  31

DISTRICT SOFTBALL

CASS CITY 13 CARO 1

SANDUSKY 16 BAD AXE 9

CASS CITY 12 SANDUSKY 2

BROWN CITY 13 CARDINAL MOONEY 0

CAPAC 17 PECK 10

BROWN CITY 14 CAPAC 0

DECKERVILLE 7 HARBOR BEACH 4

MARLETTE 15 CARSONVILLE-PORT SANILAC 0

MARLETTE 13 DECKERVILLE 0

UBLY 15 OWEN-GAGE 0

UNIONVILLE-SEBEWAING 1 CASEVILLE 0 (FF)

UNIONVILLE-SEBEWAING 11 UBLY 0


DISTRICT BASEBALL

UBLY 15 DECKERVILLE 0

NORTH HURON 11 HARBOR BEACH 1

UBLY 14 NORTH HURON 2

MARLETTE 5 PECK 2

KINGSTON 2 BROWN CITY 0

MARLETTE 17 KINGSTON 5


MAY  30

SOFTBALL

ST. CLAIR 5 ANCHOR BAY 3

STC -  ADDY BLANK  (H, RBI), KADIE BADGER (H, RBI), TABITHA FURLIN (2H, RBI), GRACE PICKELHAUPT (RBI), AUDREY SCHINDLER (2H, 2B, RBI)

ALGONAC 3 LAKE ORION 2

ALG -  KENNA BOMMARITO (2H), JAYCEE REAMS (2B, RBI), AUTUMN DUEWEKE (2H, 3B, RBI), CAM THALER (H, RBI)

NORTH BRANCH 4 ALMONT 3

NB -  ALANA DESHETSKY (8 IP, 6 H, 3 R, 2 BB, 15 K) - (2H, 2B), SAMANTHA OSBORNE (2H, 2B), ELLA SWOISH (2H, 2B, RBI), BROOKLYN FRANKLIN (2H, 2B, RBI)

ALM -  GRACE STANTON (H, 2 RBI), ABBY GEML (2H), ANNA DEBCZAK (H, RBI)

LAPEER 6 IMLAY CITY 4

IC -  LEXA FORTI (H, 2 RBI), BRIE HUND (RBI), GABBY CREMEANS (2B, RBI)


BASEBALL

NORTH BRANCH 3 GOODRICH 2

NB -  JAYDON HUTCHINSON (H, RBI), BRADY MITCHELL (3B), ANDREW JEROME (2H, RBI), JORDAN MCKNIGHT (2H)

GOODRICH 5 NORTH BRANCH 0


MAY  29

SOFTBALL

PORT HURON 6 MEMPHIS 0

PH -  IZZY TROMBLY (7 IP, 3 H, 0 R, 3 BB, 14 K) - (2-2B, 2 RBI), ERICA HUDY (2B, RBI), KENDALL MITCHELL (2H), MAKAYLA DELONG (2H, 2B)

MEM -  ARIANNA JOHNSON (3B)

PORT HURON 9 MEMPHIS 6

PH -  BRYN MULLINS (2H), IZZY TROMBLY (3B), NEELIE REED (3B, RBI), NADINE CAMERON (2B, RBI), DELANIE TACIE (2H, 2 RBI), LAUREN THOMAS (2H, 2B, 3 RBI)

NORTHERN 15 ROSEVILLE 0

PHN - ARIANA HAGEN (2H, 2B, RBI), ABRIANA BELANGER (H, RBI), MARISA RAYMO (3B, RBI), MADISON RAYMO (2H), SHANNON FEALKO (2H), ELLY HAGEN (2H), SYDNEY BETTS (2H, 2 RBI), ANNA ICHENBERG (2H, 2B, 2 RBI), ALEXIS UMBREIT (2H, RBI)

NORTHERN 24 ROSEVILLE 0

PHN -  ARIANA HAGEN (4H, 2B, HR, 3 RBI), ABRIANA BELANGER (2H, 2B), MARISA RAYMO (2H, 4 RBI), MADISON RAYMO (4H, 3 RBI), SHANNON FEALKO (4H, 2-2B, HR, 7 RBI), MAKAYLA BASSETT (2-2B, 3 RBI), ELOISE BYNUM (2H, 2B, 2 RBI)

ST. CLAIR 6 ALGONAC 5

STC -  ADDY BLANK (H, RBI), KADIE BADGER (4H, RBI), MADI COLE (3B, RBI), AUDREY SCHINDLER (H, 2 RBI), ROCHELLE SCHWEIHOFER (HR, RBI)

ALG -  MADISON GRACE (2H, 2B, 2 RBI), AUTUMN DUEWEKE (RBI), MORGAN REAMS (HR, 2 RBI), MICHAEL KENEL (2B)

ALMONT 7 BROWN CITY 0

ALM -  ABBY GEML (7 IP, 2H, 0 R, 0 BB, 9 K) - (3H, 2B, 3 RBI), GRACE STANTON (H, RBI), ANNA DEBCZAK (RBI), GABBY CARLSON (2 RBI)

ALMONT 7 BROWN CITY 1

ALM -  BROOKLYN BUNCH (2B, RBI), LAUREN WEBSTER (2H 2 RBI), LYDIA LACAVERA (H, RBI), KYLIE TENNANT (2H, 2B, RBI), ABBY GEML (H, RBI), JENNA KLINE (2H), ANNA DEBCZAK (3B)


BASEBALL PRE-DISTRICT

CARDINAL MOONEY 8 OAKLAND CHRISTIAN 0

COMPLETED FROM TUESDAY

MCCM -  CAM SPEZIA (RBI), QUINN ADDIS (H, RBI), JOE DODDY (RBI), ANTHONY GIRLING 2H, 2B, 2 RBI), DANIEL RICE (3B, RBI), TY BOEDEKER (2B)

DRYDEN 8 GENESEE 7


BASEBALL

PORT HURON 10 YALE 1

PH -  AMAURI HALLER (H, 2 RBI), PEYTON MULLINS (H, RBI), JOEY SEPPO (H, RBI), GRIFFIN HANSEL (H, RBI)

YALE - HOYCE COLE (H, RBI)

PORT HURON 10 YALE 8

PH -  AMAURI HALLER (2B, 2 RBI), PEYTON MULLINS (2B, 2 RBI), GAVIN TROY (3H, 2B, RBI), JAKE KARL (H, RBI), BRANDEN HOFER (H, RBI)

CHIPPEWA VALLEY 6 MARYSVILLE 2

MV -  JAKE PATERSON (H, 2 RBI), COOPER SMITH (2B)

YALE -  AIDEN KOROLDEN (3H, 3 RBI), NOAH OBOYLE (H, 2 RBI), KALE KOVACH (RBI), DOMINIC FORD (H, 2 RBI)

JOHN GLENN 9 IMLAY CITY 7

IC -  SAM EDSON (RBI), BRADY DETWILER (H, 2 RBI)


MAY  28

SOFTBALL PRE-DISTRICT

MARYSVILLE 9 MARINE CITY 4

MV - AVERY WOODARD (3H, 2B, 3 RBI), JADE SCHILLER (2H, 2 RBI), RYAN QUAIN (3H, 2B), CLARA MOORE (3H, 2-2B, 2 RBI), KENDAL QUAIN (2H, 2 RBI)

MC -  JADE BLANCHARD (2H), JOSALYN DIETLIN (2H), ALYSSA CHARTIER (2H, RBI), GRACELYNN HOBBS (2H), REESE ATKINSON (HR, 3 RBI)

SANDUSKY 7 LAKERS 6


BASEBALL PRE-DISTRICT

CARDINAL MOONEY 6 OAKLAND CHRISTIAN 0

GAME DELAYED IN TOP OF THE 4TH

MCCM -  ANTHONY GIRLING (2B, 2 RBI), DANIEL RICE (3B, RBI), QUINN ADDIS (H, RBI), CAM SPEZIA (RBI), JOE DODDY (RBI)

CASS CITY 4 SANDUSKY 0

DECKERVILLE 14 CASEVILLE 2


SOFTBALL

CROS-LEX 7 PORT HURON 6

CLX - RILEY ROBERTSON (3H, 2B, 3B, 4 SB), ELLA MCMILLAN (3H, 2B, 3 RBI), ROZLYNN CAYCE (H, RBI)

PH - BRYN MULLINS (3B), ERICA HUDY (2H, HR, 3 RBI), JORDAN FIEDLER (H, RBI), KAYLYNN STRUTHERS (H, RBI)

IMLAY CITY 4 CLARKSTON 1 (3 INN)

IC -  CHLOE BRUMAN (2H), LEXA FORTI (H, RBI), MAKAYLA BRUMAN (H, RBI), BRIE HUND (2B, RBI), FAITH SCHRIBER (H, RBI)


BASEBALL

ST. CLAIR 14 CRANBROOK 1

STC -  PEYTON ELLIS (GRAND SLAM), ANDREW SCHALK (2H, 2B, 2 RBI), KODY BEAUREGARD (H, RBI), DREW MCCARTNEY (3H, 2-2B, 2 RBI), RYAN PETTINGER (3H, 2 RBI), WYATT THUSTON (2B, 2 RBI)

MARINE CITY 12 LAKEVIEW 0

MC - DANNY VANDEVYVER (2H, 2 RBI), PAUL MUSCAT (2H, 2 RBI), PARKER ATKINSON (H, RBI), COOPER LETSON (3H, 3 RBI), NICK RUFFINO (H, RBI), DAKOTA DROPTINY (2H), EASTON LABUHN (3H)

CROS-LEX 5 ARMADA 3

DELAYED IN MID 4TH

CLX -  BRAYLON COLLINS (RBI), WYATT FREY (H, RBI)

ARM - RYAN CHING (2H, RBI), JARET HILL (H, RBI), DILLON CAMBRON (RBI)

ALGONAC 5 COUSINO 3

DELAYED IN MID 2ND

ALG -  COLE THALER (H, RBI), JOSH KASNER (H, RBI), EVAN SADDLER (RBI), JAXSON SHAFER (H, 2 RBI)


MAY  25

SOFTBALL

MILLINGTON 9 ST. CLAIR 2

STC -  ADDI BLANK (HR, RBI), GRACIE PICKELHAUPT (2B, 3B)

GARBER 5 ST. CLAIR 1

STC -  MADI TREAT (HR, RBI)

L'ANSE CREUSE 5 YALE 0

YALE -  RIELYN MOODY (2H)

YALE 6 L'ANSE CREUSE 5 (9 INN)

YALE -  MACIE MCCORMICK (H, 2 RBI), KARLI WOOLMAN (H, RBI), LAUREN KAVANAGH (2B)


BASEBALL

MARYSVILLE 10 SHRINE 9

MV -  KEEGAN QUAIN (3H, 2 RBI), JAKE PATERSON (2H, 2B, RBI), RJ CLARK (2B, 3 RBI), TOMMY HADACZ (H, RBI), COOPER SMITH (2H)

MARYSVILLE 11 SHRINE 3

MV -  LOGAN JOHNSON (H, RBI), JAKE PATERSON (2H, 2B, RBI), RJ CLARK (RBI), TALAN CISCO (2H, 2 RBI), COLE COOPER (H, RBI) - (7 IP, 6 H, 1 ER, 1 BB, 8 K)

MARINE CITY 3 YALE 2

MC -  PAUL MUSCAT (H, RBI), COOPER LETSON (2B, RBI), NOAH NORTHRUP (RBI), EVAN JONES (2H, 2B), DANNY VANDEVYVER (7 IP, 6 H, 1 ER, 0 BB, 11 K)

YALE -  CONNOR JAKUBIAK (2B), COLE MCLAUGHLIN (2B, RBI), AIDEN KOROLDEN (6 IP, 6 H, 2 R, 2 BB, 9 K)

MARINE CITY 3 YALE 2

MC -  COOPER LETSON (2H, 2B), EASTON LABUHN (RBI), CONNER OKROY (RBI), KYLE RICKERT (H, RBI)

YALE -  AIDEN KOROLDEN (RBI), COLE PELTIER (2B, RBI)

ALGONAC 2 TECUMSEH 1

ALG -  JOSH KASNER (2H, RBI), JAXSON SHAFER (H, RBI), CAL MELESKI (2B), BRYCE SIMPSON (6 IP, 5 H, 0 ER, 1 BB, 9 K)

ALGONAC 9 BLISSFIELD 2

ALG -  COLE THALER (2B, RBI), JOSH KASNER (2H, HR, 3 RBI) - (6 IP, 3 H, 0 ER, 1 BB, 10 K), EVAN SADDLER (2H, 2B, 2 RBI), DAVID VALDIVIA (HR, 2 RBI)

MATTAWAN 3 CROS-LEX 0

CLX - BRAYLON DAVIS (2H)

ST. MARY'S 11 CROS-LEX 0

CLX - BRAYLON COLLINS (H)

COUNTRY DAY 7 ALMONT 6

ALM -  LUKE MANTINI (2H, 3 RBI), AYDEN FERQUERON (2H, 2 RBI), TYLER BROWN (H, RBI), LUKE WINKLER (2H, 2B)

COUNTRY DAY 7 ALMONT 1

ALM -  LUKE MANTINI ((2H), BLAKE LANE (2H, 2B), LUKE WINKLER (3H, 2B)


MAY  24

SOFTBALL

NEW HAVEN 8 NORTHERN 6

PHN -  MARISA RAYMO (4H), ARIANA HAGEN (2B, RBI), MADISON RAYMO (3H, 2B, 4 RBI)


BASEBALL PRE-DISTRICTS

ST. CLAIR 3 ARMADA 2

STC -  PEYTON ELLIS (H, 2 RBI), BRADEN SCHALK (2H), CARTER PETERSON (6.2 IP, 8 H, 2 R, 2 BB, 7 K)

ARM -  CAL BOLEN (2H, 2B, 2 BB, RBI), RYAN CHING (2H), DILLON CAMBRON (2B, RBI)


BASEBALL

RICHMOND 11 NORTHERN 0

RICH -  DOM BONNETTI (2H, 2 RBI), ANTHONY BONNETTI (H, 2 RBI), JOE LINDMAN (H, RBI), CAM MURRAY (2B), MATT YELENICH (2H, RBI), JOSH FOUCHIE (RBI)

GRAND BLANC 6 CROS-LEX 2

CLX -  BRAYLON DAVIS (3B, RBI), BRAYLON COLLINS (2H, RBI), JETT WEEDER (2B)

OXFORD 3 NORTH BRANCH 1

NB -  DRAKE DORNER (H, RBI)

STEVENSON 13 CARDINAL MOONEY 3

MCCM -  CAM SPEZIA (2H, 2B), AVERY BROHL (2H, 2B, 2 RBI), MAX PROCISSI (RBI), JOE DODDY (2B), CARSON KRAMMER (2B)


MAY  23

SOFTBALL

MARYSVILLE 7 STEVENSON 5

MV -  AVERY WOLTERS (2H), RYAN QUAIN (2H, HR, 4 RBI), GABBY GREENLAW (2H, RBI), CLARA MOORE (7 IP, 9 H, 4 ER, 2 BB, 9 K)

MARINE CITY 4 FRASER 2 (9 INN)

MC -  JADE BLANCHARD (3H), JOSALYN DIETLIN (2H) - (9 IP, 4 H, 1 ER, 7 BB, 11 K), MIA SIMONS (3H, 2B), GRACELYNN HOBBS (H, 3 RBI), KAYLIE GEMMETE (H, RBI)

ARMADA 6 WOODS-TOWER 3

ARM -  HELENA FETTUE (2H), OLIVIA HEBB (2H), LEAH NOCH (2H), KYLIE BOYD (2H, RBI), ALIVIA KIELMAN (H, RBI), ANDREA COX (2 RBI), ALYVIE VYT (H, RBI)

WOODS-TOWER 5 ARMADA 3

ARM -  OLIVIA HEBB (3B, RBI), TAYLOR CAPOZZO (2H, RBI), JENNA MADAY (3H, 2B), ANDREA COX (H, RBI), HELENA FETTUE (3B)

IMLAY CITY 5 LUTHERAN NORTH 4

IC -  CHLOE BRUMAN (2H, 2B), LEXA FORTI (2H, 2B, 3B, 2 RBI), BRIE HUND (H, RBI), FAITH SCHRIBER (H, 2 RBI), GABBY CREMEANS (3B)

IMLAY CITY 18 LUTHERAN NORTH 5

IC -  CHLOE BRUMAN (H, RBI), LEXA FORTI (3H, 3B, 2 RBI), MAKAYLA BRUMAN (2H,  2B, 3 RBI), MAKENZIE CRAVEN (2B), MONTANNA EADS (H, RBI), BRIE HUND (3H, 3B, 2B, 2 RBI), GABBY CREMEANS (2 RBI), AVA NADROWSKI (2H)

YALE 19 CORUNNA 0

YALE -  MACIE MCCORMICK (3H, RBI), JILLIAN KAMENDAT (3H, 2B, 2 RBI), EVIE JAHN (H, RBI), MARISSA HOENICKE (2H, RBI), MCKENZIE AGUINAGA (2H, 2 RBI), REESE KLEI (2H), KARLI WOOLMAN (2H, 2B, 2 RBI), DANICA MCGRANAHAN (2H, 2B, 2 RBI), BROOKLYN SHUTKO (2H, RBI), AVERI CRISENBERY (3H, 3B, 2 RBI)

YALE 15 CORUNNA 0

YALE -  MADISON HOENICKE (RBI), CECILIA FORD (H, RBI), MCKENZIE AGUINAGA (H, RBI), BROOKLYN SHUTKO (H, RBI), KARLI WOOLMAN (H, RBI), DANICA MCGRANAHAN (2H, RBI), LAUREN KAVANAGH (H, RBI), ADDISON KAMENDAT (RBI), RIELYN MOODY (H, RBI), LIZ FORD (RBI)


BASEBALL

ALGONAC 9 MARYSVILLE 2

ALG - JOSH KASNER (2H, GRAND SLAM, 5 RBI), MATT RIX (2H, RBI), COLE THALER (3H, 2B), CAL MELESKI (2H), AYDEN PATE (RBI)

MV - RJ CLARK (2B, RBI)

LUTHERAN NORTH 7 MARINE CITY 3

MC - DANNY VANDEVYVER (2H), PAUL MUSCAT (2B, RBI), COOPER LETSON (2H), PARKER ATKINSON (2B, RBI), NOAH NORTHRUP (RBI)

EVEREST 9 ALMONT 8

ALM - TYLER BROWN (3H, 3B, 4 RBI), LUKE WINKLER (2H, RBI)

GENESEE 6 IMLAY CITY 5

IC -  MATT MOROCCO (2H, 2B, 2 RBI), CLAYTON PENZIEN (2 RBI), MITCH LEMIER (2H, 2B, RBI)

GENESEE 10 IMLAY CITY 4

IC -  LEVI LENGEMANN (2H, 2B, RBI), MITCH LEMIER (H, RBI), MATT MOROCCO (2B)

CHIPPEWA VALLEY 12 CARDINAL MOONEY 2

MCCM -  DANIEL RICE (2H, 2B, 2 RBI), AVERY BROHL (2B), CAM SPEZIA (2B)


MAY  22

SOFTBALL

PORT HURON 23 FITZGERALD 0

PH -  BRYN MULLINS (2-2B, RBI), ALEX HINOJOSA (2-2B, 4 RBI), ERICA HUDY (H, 2 RBI), IZZY TROMBLY (H, RBI), NEELIE REED (3H, 2B, RBI), JORDYN FIEDLER (4H, 2B, 3 RBI), ALIVIA ALLEN (2B, 3 RBI), NADINE CAMERON (H, RBI), KENDALL MITCHELL (H, RBI), DELANIE TACIE (2-2B, 5 RBI)

NORTHERN 7 GROSSE POINTE SOUTH 3

PHN -  MARISA RAYMO (2H), ARIANA HAGEN (H, RBI), MADISON RAYMO (H, 2 RBI), SHANNON FEALKO (2H, 2B, 2 RBI), ELLY HAGEN (RBI), MAKAYLA BASSETT (RBI), SYDNEY BETTS (2B)

CHIPPEWA VALLEY 6 MARINE CITY 4

MC -  JOSALYN DIETLIN (3H, HR, 3 RBI), JADE BLANCHARD (2H), ALYSSA CHARTIER (2H, 2B)

CARO 6 IMLAY CITY 5

IC -  CHLOE BRUMAN (2H), LEXA FORTI (2H, 2B, RBI), MAKAYLA BRUMAN (2H, 2B, RBI), BRIE HUND (H, RBI), GABBY CREMEANS (2H)

CARO 2 IMLAY CITY 1

IC -  CHLOE BRUMAN (H, RBI), AVA NADROWSKI (2H, 2B)

CROS-LEX 4 BROWN CITY 0

CLX -  RILEY ROBERTSON (H, RBI), ELLA MCMILLAN (2B, RBI) - (7 IP, 3H, 0 R, 1 BB, 13 K), SAMANTHA TUNICH (H, RBI), ROZLYNN CAYCE (H, RBI)

CROS-LEX 23 BROWN CITY 8

CLX -  RILEY ROBERTSON (4H, 2B, 3 RBI), ELLA MCMILLAN (4H, 4 RBI), KAELYN PLATKO (2H, 2 RBI), ROZLYNN CAYCE (3H, RBI), SAMANTHA TUNICH (2H), LOVEE YEARKEY (2H, 2 RBI), ADDISON MCMILLAN (3H, 3 RBI), EMMA YEARKEY (H, RBI), KAYLEE SCHOEN (2H, 2B, 4 RBI)

ANCHOR BAY 8 ALMONT 2

ALM -  LYDIA LACAVERA (2H, 2B), ANNA DEBCZYK (2H), BROOKLYN BUNCH (2B)

ANCHOR BAY 13 ALMONT 3

ALM -  ANNA DEBCZYK (3H, 2B, 2 RBI), LAUREN WEBSTER (2B)


BASEBALL

NOTRE DAME 6 NORTHERN 2

PHN -  TY FLETCHER (4H), OWEN HILL (2H, RBI), TAYLOR FALLS (RBI)

ALMONT 5 PORT HURON 4

ALM -  LUKE MANTINI (2H), AYDEN FERQUERON (H, RBI), TYLER BROWN (2B, 2 RBI), TIM MILLER (RBI)

PH -  PEYTON MULLINS (H, RBI), GAVIN TROY (2H, RBI), CAM TESLUCK (H, 2 RBI), DEREK GRYGORCEWICZ (2H, 2B), AMAURI HALLER (2B)

ALMONT 14 PORT HURON 4

ALM -  BLAKE LANE (2H, RBI), LUKE MANTINI (2B, 2 RBI), AYDEN FERQUERON (H, RBI) LUKE WINKLER (H, RBI), TYLER BROWN (2H, 2 RBI), JASON LANE (2B, RBI), AUSTIN SWAIN (2H, 2B, 2 RBI), ZACH KOVAL (H, 2 RBI), E HADDON (H, RBI)

PH  -  AMAURI HALLER (2B, RBI), PEYTON MULLINS (2B, 2 RBI), GAVIN TROY (2H, 2B, RBI)

IMLAY CITY 4 ALGONAC 3

IC -  BRADY DETWILER (H, RBI), SAM EDSON (H, RBI) - (7 IP, 4H, 2 ER, 1 BB, 8 K), LEVI LENGEMANN (2 RBI)

ALG -  JOSH KASNER (HR, RBI), MATT WAELENS (2H, RBI), NATE VERCAMMEN (3B, RBI)

BAY CITY GLENN 14 CROS-LEX 2

CLX -  SHANE SLANEC (2H), NICK MONZO (2H, RBI), JOEY SCARAMUZZINO (2H, 2B)

BAY CITY GLENN 16 CROS-LEX 7

CLX -  SHANE SLANEC (2H), BRYCE DAVIS (2H, 2B), JETT WEEDER (2H, 2B, 2 RBI), ALONDO MENDOZA (RBI), JOEY SCARAMUZZINO (H, RBI), CASH QUADER (H, 2 RBI)


MAY  21

SOFTBALL

MARINE CITY 17 NORTHERN 1

MC -  JADE BLANCHARD (2H, HR, 3 RBI), ALYSSA CHARTIER (2B), EMMA TERHUNE (2H, RBI), GRACELYNN HOBBS (3H, 3 RBI), KAYLIE GEMETTE (H, RBI), REESE ATKINSON (HR, RBI)

PHN - ARIANA HAGEN (2H, RBI)

MARYSVILLE 8 UTICA 6

MV -  JADE SCHILLER (H, RBI), AVERY WOLTERS (3H, 2B), ADDI VAGI (2H, RBI), RYAN QUAIN (2H, HR, RBI), ANNIKA GELLASCH (H, 2B, 2 RBI), CLARA MOORE (3H, HR, 2 RBI)

FRASER 11 PORT HURON 0

ST. CLAIR 7 LAKE SHORE 2

STC -  MADI COLE (H, RBI), ADDI BLANK (3B), TABITHA FURLIN (2B), ANA PATSALIS (2B), RYLEE SCHNEIDER (H, RBI), GRACIE PICKELHAUPT (3B, 2 RBI), HAYLEY MCFARLANE (6 IP, 3 H, 1 R, 5 BB, 11 K)

ALGONAC 11 IMLAY CITY 1

ALG -  KENNA BOMMARITO (5H, 2B, RBI), MADISON GRACE (3H, 2 RBI), JAYCEE REAMS (3H, 3 RBI), AVA MURRAY (2H, RBI), AUTUMN DUEWEKE (H, RBI), MORGAN REAMS (2H), AUBREE THOMAS (2H), CAMDEN THALER (2H, 2B, 2 RBI)

IC -  LEXA FORTI (H, RBI)

ALGONAC 7 IMLAY CITY 1

ALG -  JAYCEE REAMS (2H, 2B), MICHAEL KENEL (H, 2 RBI), AVA MURRAY (H, RBI), MORGAN REAMS (2H, HR, 3 RBI), KENNA BOMMARITO (2B) - (5 IP, 2 H, 0 R, 0 BB, 7 K)

IC - MAKAYLA BRUMAN (RBI)

CROS-LEX 9 ARMADA 3

CLX -  RILEY ROBERTSON (3H, 2-2B, RBI), ELLA MCMILLAN (2H, 2B, 2 RBI), SAMANTHA TUNICH (H, RBI), TORI GANLEY (H, RBI), ROZLYNN CAYCE (2H, 2B,  3 RBI), ADDISON MCMILLAN (2H)

ARM -  TAYLOR CAPOZZO (2B), LEAH NOCH (2H, 2B), JENNA MADAY (2H, RBI), MEGAN KELLER (RBI)

ARMADA 14 CROS-LEX 0

ARM -  HELENA FETTUE (3H, 2B, 2 RBI), OLIVIA HEBB (2H, 2 RBI), MARTI OBRY (RBI), TAYLOR CAPOZZO (2H, 2B, 2 RBI), ANDREA COX (H, RBI), JENNA MADAY (2H, 2B) - (5.2 IP, 1 H, 0 R, 0 BB, 4 K), KYLIE BOYD (H, 2 RBI), ALYVIE VYT (RBI)

NORTH BRANCH 8 ALMONT 3

NB - ELLA SWOISH (2H, 2B), ADDISON COBB (H, RBI), ALANA DESHETSKY (2H, 2B, 2 RBI) - (7 IP, 5H, 3 R, 1 BB, 10  K), CATE WELCH (2H, 3 RBI), GABBY POLLY (H, RBI), SAMANTHA OSBORNE (2H), BROOKLYN FRANKLIN (3H)

ALM -  BROOKLYN BUNCH (2H, RBI), LYDIA LACAVERA (2H), ANNA DEBCZAK (H, RBI)

RICHMOND 4 YALE 0

RICH - KATIE SHUBOY (7 IP, NO HITTER, 1 BB, 19 K), ASHLEY STAFFORD (2-2B, RBI), LIZ SHUBOY (HR, 2 RBI), LAUREN TELTOW (2H, RBI)

RICHMOND 12 YALE 2

RICH -  JULIA RANCILIO (2H), EMMI HILDRETH (2H, 2B, 2 RBI), ASHLEY STAFFORD (2H, 3 RBI), EMMA BAMBRICK (2H, 2 RBI), KATHIRNE CHROSTOWSKI (3H, 2 RBI)

YALE - MACIE MCCORMICK (2H), MARISSA HOENICKE (2H, 2B, RBI)


BASEBALL

DE LASALLE 4 MARINE CITY 2

MC -  NOAH NORTHRUP (H, RBI), EASTON LABUHN (2B)

MARYSVILLE 4 COUSINO 1

MV -  ZACH WINSTON (RBI), JAKE PATERSON (2H, 2B), BRYCE SMITH (2H, RBI), COLE COOPER (2H), KEEGAN QUAIN (RBI), TOMMY HADACZ (6 IP, 5 H, 1 R, 1 BB, 9 K)

LAPEER 9 PORT HURON 4

PH -  PEYTON MULLINS (3H, 2B, SB), GAVIN TROY (3B, RBI, SB), CAM TESLUCK (RBI), AMAURI HALLER (2H, 2 SB)

NORTH BRANCH 1 ALMONT 0

NB - BRADY MITCHELL (7 IP, NO HITTER, 2 BB, 9 K), JAYDON HUTCHINSON (2H), JOHN ROBINSON (H, RBI)

ALM - TYER BROWN (6 IP, 7 H, 1 R, 0 BB, 8 K)

RICHMOND 10 YALE 5

RICH -  DOM BONNETTI (3H, 2B, RBI), ANTHONY BONNETTI (2H, 2B, RBI), JOEY LINDMAN (3H, 3B, 2B, 3 RBI), LUKE PASTUSCHYN (H, RBI), CHARLIE HITZELBERGER (RBI), KOLTON BARTELS (H, 2 RBI), CAM MURRAY (2B, RBI), JOEY JOUDI (2H)

YALE -  MARTY SIWAK (2H), AIDEN KOROLDEN (2-2B), CONNOR JAKUBIAK (2H, RBI), TYLER DEBBS (H, 3 RBI), NOAH OBOYLE (RBI)

RICHMOND 10 YALE 4

RICH -  LUKE PASTUSCHYN (2H, 2B, RBI), ANTHONY BONNETTI (2H, RBI), LOGAN EVANS (2 RBI), CHARLIE HITZELBERGER (3H, 2 RBI), KOLTON BARTELS (H, RBI), GAIGE TOWNER (2B, RBI), M YELENICH (H, RBI)

YALE -  CONNOR JAKUBIAK (2 RBI), TYLER DEBBS (RBI), AIDEN KOROLDEN (2B)

CARDINAL MOONEY 8 GP LIGGETT 2

MCCM -  CAM SPEZIA (2B), MAX PROCISSI (H, RBI), AVERY BROHL (H, RBI), QUINN ADDIS (RBI), JAKUB MOCZULSKI (3 RBI), DANIEL RICE (H, RBI)


MAY  20

SOFTBALL

PORT HURON 15 ROSEVILLE 0

PH -  BRYN MULLINS (H, RBI), ERICA HUDY (2H, HR, RBI), IZZY TROMBLY (2-3B, 2 RBI), NEELIE REED (2-3B, RBI), JORDYN FIEDLER (3H, 2-3B, 3 RBI), DELANIE TACIE (2H, 2 RBI), ERICA ARNOLD (2H, 2B, RBI)

MARINE CITY 11 LAKEVIEW 0

MC -  JADE BLANCHARD (H, 2 RBI), JOSALYN DIETLIN (H, RBI), ALYSSA CHARTIER (RBI), EMMA TERHUNE (2H), MEGAN SMITH (2H, 2B, 2 RBI), REESE ATKINSON (2B, 3B, RBI), KYLIE GEMMETE (H, RBI), PAIGE NELSON (RBI)


BASEBALL

ROSEVILLE 3 ST. CLAIR 2

STC -  RYAN PETTINGER (H, RBI, SB)

ALGONAC 14 IMLAY CITY 2

ALG -  MATT RIX (H, RBI), JOSH KASNER (H, RBI), EVAN SADDLER (3H, 2B, 3 RBI), COLE THALER (H, RBI), CAL MELESKI (2H, 3B, 4 RBI), MATT WAELENS (RBI)

NORTH BRANCH 7 ALMONT 1

NB -  KEEGAN SCHIERLINGER (3H, 2B, RBI, 2 SB), BRADY MITCHELL (H, 3 RBI), JOHN ROBINSON (2H, 2B, RBI), DRAKE DORNER (2H, 2B, RBI, SB), OWEN YENS (7 IP, 6 H, 1 R, 2 BB, 6 K) 

ALM - AYDEN FERQUERON (2H), AUSTIN SWAIN (2H, RBI)


MAY  18

SOFTBALL

LC NORTH 9 NORTHERN 8

PHN - ABRIANA BELANGER (2H, 2B, RBI), MARISA RAYMO (H, RBI), ARIANA HAGEN (2H, HR, 2 RBI), MADISON RAYMO (H, RBI), SHANNON FEALKO (2H, 2B, RBI), BROOKLYN UMBREIT (H, RBI), SYDNEY BETTS (H, RBI)

CHIPPEWA VALLEY 12 NORTHERN 5

PHN - ARIANA HAGEN (2B, RBI), MARISA RAYMO (2H, RBI), MADISON RAYMO (3B, RBI), SHANNON FEALKO (RBI), ELLY HAGEN (H, RBI)

MARYSVILLE 13 L'ANSE CREUSE 0

MV -  KALISTA NEGIN (2H, 2B, 3 RBI), CAMRY EVENINGRED (3 H, 4 RBI), AVERY WOLTERS (3H, 2B, HR, 2 RBI), ADDI VAGI (2H, 2 RBI)

MARYSVILLE 9 NEW HAVEN 3

MV -  AVERY WOODARD (2H, 2 RBI), JADE SCHILLER (2H, 2B, 2 RBI), AVERY WOLTERS (H, RBI), RYAN QUAIN (HR, 2 RBI)

MARYSVILLE 12 LC NORTH 11

MV -  AVERY WOODARD (2H), KALISTA NEGIN (RBI), JADE SCHILLER (H, RBI), AVERY WOLTERS (4H, 2-HR, 6 RBI), ADDI VAGI (2-2B), CAMRY EVENINGRED (RBI), RYAN QUAIN (RBI), KENDAL QUAIN (3H, RBI), CLARA MOORE (3H, 2-2B), ANNIKA GELLASCH (2H, RBI)

MARINE CITY 2 MARYSVILLE 1

MC -  JADE BLANCHARD (2B, RBI), ALYSSA CHARTIER (2H), GRACELYNN HOBBS (H, RBI), MADISON MACKIE (6 IP, 5 H, 1 ER, 1 BB, 6 K)

MV -  KALISTA NEGIN (2H), AVERY WOLTERS (RBI), RYAN QUAIN (6 IP, 4H, 0 ER, 1 BB, 3 K)

MARINE CITY 5 LAKEVIEW 2

MC -  JADE BLANCHARD (HR, 3 RBI), JOSALYN DIETLIN (3H, 2-2B, HR, RBI), ALYSSA CHARTIER (2H, RBI), MIA SIMONS (2H, 2B)

MARINE CITY 7 NORTH BRANCH 2

MC - JADE BLANCHARD (2B, RBI), JOSALYN DIETLIN (HR, 2 RBI), EMMA TERHUNE (H, RBI), GRACELYNN HOBBS (2H, RBI)

NB -  ALANA DESHETSKY (H, RBI)

MARINE CITY 6 NORTH BRANCH 2

MC - JADE BLANCHARD (2-2B), JOSALYN DIETLIN (HR, 2 RBI), ALYSSA CHARTIER (H, RBI), EMMA TERHUNE (2B, RBI), ALLISON WALKER (H, RBI)

NB - ALANA DESHETSKY (RBI), CATE WELCH (2H, RBI), EMILY BRINKER (2H), BROOKLYN FRANKLIN (2H), SAMANTHA OSBORNE (2B)

ROMEO 8 NORTH BRANCH 3

NB -  ELLA SWOISH (RBI), ALANA DESHETSKY (2H, HR, RBI)

CROS-LEX 12 NEW HAVEN 5

CLX - RILEY ROBERTSON (2H, 2B), ELLA MCMILLAN (2B, RBI), T GANLEY (3H, 2B), ROZLYNN CAYCE (H, 2 RBI), KAELYN PLATKO (2H, 3 RBI), LOVEE YEARKEY (2B, RBI), ADDISON MCMILLAN (2H, 2 RBI), EMMA YEARKEY (H, RBI)

CROS-LEX 6 L'ANSE CREUSE 6

CLX -  RILEY ROBERTSON (RBI), ROZLYNN CAYCE (RBI), SAMANTHA TUNICH (RBI), ADDISON MCMILLAN (2B, RBI), LOVEE YEARKEY (H, RBI), ANA PESINA (RBI)

ROMEO 4 CROS-LEX 3

CLX - RILEY ROBERTSON (3H, HR, RBI), ELLA MCMILLAN (4H, 2B, 2 RBI)

RICHMOND 8 MILLINGTON 0

RICH -  JULIA RANCILIO (HR, 2 RBI), EMMI HILDRETH (2B, RBI), EMMA BAMBRICK (3H, 2 RBI), KATIE SHUBOY (RBI) - (7 IP, 2H, 0R, 2 BB, 14 K)

RICHMOND 11 MILLINGTON 6

RICH - EMMI HILDRETH (4H, 2-2B, 2 RBI), ASHLEY STAFFORD (2B, HR, 3 RBI), LIZ SHUBOY (2H, HR, 2 RBI), LAUREN TELTOW (2H, GRAND SLAM, 4 RBI)

ALGONAC 3 ST. CLAIR 0

ALG - JAYCEE REAMS (H, RBI) - (7 IP, 2 H, 0 R, 0 BB, 6 K), KENNA BOMMARITO (2B, RBI), MADISON GRACE (RBI)

STC - AUDREY SCHIDLER (6 IP, 4 H, 2 ER, 0 BB, 5 K)

ST. CLAIR 8 CLARKSTON 5

STC -  KADIE BADGER (2H, 2B, RBI), TABITHA FURLIN (2H, RBI), MADI COLE (2H, RBI), MADI TREAT (H, RBI), ROCHELLE SCHWEIHOFER (HR, 3 RBI), ADDI BLANK (2B)

ALGONAC 13 CLARKSTON 0

ALG - KENNA BOMMARITO (2-2B, 2 RBI) - (5 IP, 0 H, 0 R, 0 BB, 10 K), MADISON GRACE (H, RBI), JAYCEE REAMS (2H, GRAND SLAM, 5 RBI), MICHAEL KENEL (2H, 3B, RBI), AVA MURRAY (RBI), KAYLA RAINES (H, RBI), CAMDEN THALER (H, RBI)

IMLAY CITY 12 OXFORD 2

IC -  LEXA FORTI (3H, 3B), MAKAYLA BRUMAN (2H, 2B, RBI), FAITH SCHRIBER (2H, RBI), GABBY CREMEANS (H, RBI), BRIE HUND (H, RBI), ALLISON SHAFER (2H), ALEXIS BRUYERE (2H, 2B, 4 RBI)

IMLAY CITY 18 KEARSLEY 3

IC -  CHLOE BRUMAN (2H), LEXA FORTI (H, 2 RBI), MAKAYLA BRUMAN (4H, 2-2B, 2-3B, 2 RBI), GABBY CREMEANS (2H, 2B, 2 RBI), BRIE HUND (H, 2 RBI), ALLISON SHAFER (H, RBI)

IMLAY CITY 13 DEWITT 5

IC -  CHLOE BRUMAN (2H), LEXA FORTI (RBI), MAKAYLA BRUMAN (2H, 3B, 2 RBI), FAITH SCHRIBER (2H, 2B, RBI), BRIE HUND (3H, 3B, 2 RBI), ALEXIS BUYERE (3H, RBI)


BASEBALL

OXFORD 9 PORT HURON 4

PH - PEYTON MULLINS (2H, 2 RBI)

OXFORD 16 PORT HURON 0

PH - CAM TESLUCK (PH'S ONLY HIT)

UTICA 5 MARYSVILLE 0

UTICA 12 MARYSVILLE 5

MV -  ZACH WINSTON (2H), COLE COOPER (H, RBI), WESTON TENYER (2B, 2 RBI), LOGAN JOHNSON (H, RBI)

MARINE CITY 9 COUNTRY DAY 5

MC -  NICK RUFFINO (2B, 3 RBI), COOPER LETSON (2H, 2B, 2 RBI), ETHAN JONES (RBI), EMMET HOSKI (RBI), DAKOTA DROPTINY (RBI)

COUNTRY DAY 6 MARINE CITY 4

MC -  PAUL MUSCAT (2H), COOPER LETSON (H, 2 RBI)

ALGONAC 6 LAKE SHORE 1

ALG - MATT RIX (2H, 2B, RBI), EVAN SADDLER (RBI), CAL MELESKI (2H, 2B, RBI), AYDEN PATE (2H, RBI), NATE VERCAMMEN (H, RBI), COLE THALER (5 IP, 0 ER, 1 H, 1 BB, 10 K)

ALGONAC 8 LAKE SHORE 0

ALG - MATT RIX (2H), COLE THALER (3H), JOSH KASNER (2-HR, 6 RBI), EVAN SADDLER (HR, RBI) - (7 IP, 4H, 0 R, 2 BB, 4 K)

NORTH BRANCH 8 BERKLEY 3

NB -  KEEGAN SCHIERLINGER (2H, RBI), BRADY MITCHELL (3H, 2B, 3 RBI), JOHN ROBINSON (RBI), WILL RACINE (RBI), JORDAN MCKNIGHT (H, RBI)

NORTH BRANCH 4 BERKLEY 0

NB -  BRADY MITCHELL (2B, 2 RBI), JORDAN MCKNIGHT (H, RBI), JAYDON HUTCHINSON (4 IP, 1H, 0 R, 4 BB, 5 K), JOHN ROBINSON (3 IP, 1 H, 0 R, 4 BB, 3 K)

ARMADA 14 NEW HAVEN 2

ARM - CAL BOLEN (H, RBI), NIGEL NAVARRO (2B, RBI), LUCAS PRATT (2H, 2B, 3 RBI), JARET HILL (2B, RBI), LANDON HILL (2H, RBI), DYLAN CAMBRON (2B, RBI), LUKE PRETTY (2B, RBI)

ARMADA 19 NEW HAVEN 3

ARM -  JARET HILL (4 RUNS), DYLAN CAMBRON (3H, 3 RBI), ADAM SAUER (H, RBI), LUCAS PRATT (H, 3 RBI), TJ SEILER (3H, 2 RBI), LANDON HILL (2H, HR, 3 RBI), CAL BOLEN (3 RUNS, H, RBI)


MAY  17

SOFTBALL

MARYSVILLE 13 CROS-LEX 3

MV -  AVERY WOODARD (H, RBI), JADE SCHILLER (H, RBI), AVERY WOLTERS (4H, HR, 4 RBI), ADDI VAGI (2H, RBI), ANNIKA GELLASCH (2-2B, 4 RBI)

CLX -  RILEY ROBERTSON (2H, 2B, 2 RBI), ELLA MCMILLAN (2B)

MARINE CITY 0 ROMEO 0

MC -  JOSALYN DIETLIN (7 IP, 4 H, 0 R, 2 BB, 7 K)

YALE 8 NORTHERN 7

YALE -  JILLIAN KAMENDAT (HR, RBI), MARISSA HOENICKE (H, RBI), KARLI WOOLMAN (2H, RBI), LAUREN KAVANAGH (H, RBI), MACKENZIE AGUINAGA (2B)

PHN -  ABRIANA BELANGER (H, RBI), MARISA RAYMO (H, 2 RBI), ARIANA HAGEN (3H, 2B, RBI), MADISON RAYMO (2H, 3B, RBI), SHANNON FEALKO (RBI), MAKAYLA BASSETT (2B, RBI), ANNA ICHENBERG (3B)

CHIPPEWA VALLEY 12 YALE 2

YALE -  MARISSA HOENICKE (2H, 2B, RBI), KARLI WOOLMAN (H, RBI)

YALE 16 LC NORTH 3

YALE -  MACIE MCCORMICK (2H, 2B), JILLIAN KAMENDAT (3H, HR, 3 RBI), MARISSA HOENICKE (2H, HR, 3 RBI), MACKENZIE AGUINAGA (2H, 3B, 2 RBI), REESE KLEI (2H), KARLI WOOLMAN (2H, 2B, RBI), DANICA MCGRANAHAN (2B, HR, 6 RBI), LAUREN KAVANAGH (3H, 2B, RBI)

NORTH BRANCH 10 LAKEVIEW 0

NB -  ADDI COBB (2H, 2B), ALANA DESHETSKY (2H, 2B, RBI), CATE WELCH (3H, 2 RBI), GABBY POLLY (H, 2 RBI), EMILY BRINKER (RBI), BROOKLYN FRANKLIN (H, 2 RBI)

ARMADA 11 ROSEVILLE 1

ARM - HELENA FETTUE (3-2B, RBI), ANDREA COX (2B, RBI), TAYLOR CAPOZZO (3H, 2B, 2 RBI), JENNA MADAY (H, RBI) - (5 IP, 2 H, 1 ER, 3 BB, 13 K), MARTI OBRY (2H, 2B, 3 RBI)

ARMADA 21 ROSEVILLE 0

ARM - OLIVIA HEBB (3H, 4 R, 3B, 2 RBI), HELENA FETTUE (3H, 2-3B, 4 RBI), TAYLOR CAPOZZO (2B, 3 RBI), ANDREA COX (3H, 2B, 2 RBI), KYLIE BOYD (2B, 2 RBI), ALYVIE VYT (2H, HR, 3 RBI), G VASILE (H, 2 RBI)

GROSSE POINTE LIGGETT 5 ALMONT 1

ALM - BROOKLYN BUNCH (2H), ANNA DEBCZAK (H, RBI)

GROSSE POINTE LIGGETT 17 ALMONT 10

ALM - BROOKLYN BUNCH (3H, 3B), LAUREN WEBSTER (H, RBI), LYDIA LACAVERA (2-HR, 6 RBI), KYLIE TENNANT (2H), GRACE STANTON (2H, 2B), GABBY CARLSON (RBI), ANNA DEBCZAK (H, RBI)


BASEBALL

ALGONAC 11 WARREN MOTT 5

ALG - MATT RIX (2H), COLE THALER (H, 2 RBI), JOSH KASNER (H, 2 RBI), EVAN SADDLER (2H, 2 RBI), AYDEN PATE (H, RBI), JAYDEN BAKUN (RBI)

ALMONT 7 NEW HAVEN MERRITT 0

ALM - JASON LANE (2B, RBI) - (5 IP, 2H, 0 R, 1 BB, 6 K), TYLER BROWN (2B), LUKE WINKLER (2-3B, 2 RBI), LUKE MANTINI (3H, 2 RBI),  AUSTIN SWAIN (H, RBI) 

LAPEER 12 CROS-LEX 2

CLX - NICK MONZO (2H)

YALE 6 CARO 5

YALE -  CONNOR JAKUBIAK (H, RBI), NATHAN HARNDEN (H, RBI), TOMMY CULHANE (2 RBI) 

CARO 7 YALE 3

YALE -  NOAH OBOYLE (2H, 2 RBI), AIDEN KOROLDEN (2B)

DE LASALLE 4 NORTH BRANCH 2 (3 INN)

NB -  JOHN ROBINSON (H, RBI)


MAY  16

SOFTBALL

MARINE CITY 7 GROSSE POINTE SOUTH 3

MC -  JADE BLANCHARD (3H, 2 HR, 3 RBI), JOSALYN DIETLIN (2H, 2B), EMMA TERHUNE (2H, RBI), ALLY WALKER (2B, RBI)

MARYSVILLE 7 LAKEVIEW 1

MV -  AVERY WOODARD (3H, RBI), KALISTA NEGIN (H, RBI), CLARA MOORE (2H, 2B, 2 RBI), KENDAL QUAIN (2B, RBI), RYAN QUAIN (7 IP, 2H, 1 R, 2 BB, 9 K)

PORT HURON 10 NORTHERN 9 (8 INNINGS)

PH -  ERICA HUDY (2H), IZZY TROMBLY (H, RBI) - (8 IP, 11 H, 6 ER, 2 BB, 13 K), ALIVIA ALLEN (H, RBI), DELANIE TACIE (2H, 2B, 2 RBI), MAKAYLA DELONG (2H, 2 RBI)

PHN -  ABRIANA BELANGER (3H), MARISA RAYMO (4H, 3-2B, 3 RBI), MADISON RAYMO (2H, 2B, 2 RBI), SHANNON FEALKO (H, RBI), BROOKLYN UMBREIT (3B)

ST. CLAIR 6 STEVENSON 1

STC -  TABITHA FURLIN (H, RBI), ROCHELLE SCHEIHOFER (H, RBI), ANA PATSALIS (H, 2 RBI), KADIE BADGER (2H, 2 RBI), ADDISON BLANK (3B), HAYLEY MCFARLANE (6 IP, 3H, 1 R, 0 BB, 8 K)

ALGONAC 14 FRASER 4

ALG - KENNA BOMMARITO (2H, 2B), MADISON GRACE (2H, 2 RBI), JAYCEE REAMS (H, 2 RBI), MICHAEL KENEL (RBI), AVA MURRAY (3H, 2 RBI), AUTUMN DUEWEKE (2-2B, RBI), MORGAN REAMS (H, 2 RBI)


BASEBALL

MARYSVILLE 5 FRASER 4

MV -  BRYCE SMITH (2B, 3 RBI), BEN MAERTENS (H, RBI)

NORTHERN 5 PORT HURON 2

PHN -  RYAN FORLASTRO (2H, 2 RBI), TUCKER CORBY (2B, RBI), KEEGAN FINN (2H, 2 RBI), TAYLOR FALLS (5 IP, 2H, 1 ER, 4 BB, 10 K)

PH  -  BRANDEN HOFER (H, RBI)

L'ANSE CREUSE NORTH 6 ST. CLAIR 2

STC - DREW MCCARTNEY (2B, 2 RBI)

LUTHERAN NORTH 15 MARINE CITY 2

MC - NO HIT, NICK RUFFINO (RBI), DAKOTA DROPTINY (RBI)

IMLAY CITY 5 MT. MORRIS 4

IC -  TRACE DENNIS (2B, 3 RBI), BRADY DETWILER (2B)

IMLAY CITY 3 MT. MORRIS 2

IC -  SAM EDSON (RBI), LEVI LANGEMANN (5 IP, 5 H, 2 R, 1 BB, 3 K) 


MAY  15

SOFTBALL

DAKOTA 7 RICHMOND 5

RICH - ASHLEY STAFFORD (2H), LIZ SHUBOY (H, 2 RBI), EMMA BAMBRICK (2B, RBI), LILY PIETZ (2B, 2 RBI)


BASEBALL

MARINE CITY 4 COUSINO 3

MC - DANNY VANDEVYVER (2H), PAUL MUSCAT (3H, 2B), COOPER LETSON (H, RBI), NOAH NORTHRUP (H, RBI), PARKER ATKINSON (7 IP, 3 H, 1 ER, 2 BB, 4 K)

MARYSVILLE 11 FRASER 8

MV -  WYATT FAJARDO (H, RBI), ZACH WINSTON (H, RBI), JAKE PATERSON (2H, 2B, RBI), RJ CLARK (H, 2 RBI), ANDREW KASKI (2H, RBI)

NORTHERN 7 PORT HURON 4

PHN -  TY FLETCHER (2H, 2B, 3 RBI), OWEN HILL (2H, 2B, RBI), KEEGAN FINN (2H), KAVORY HAJARIE (H, 2 RBI)

PH - PEYTON MULLINS (2H), GAVIN TROY (2H), CAM TESLUCK (H, RBI), JACK KARL (3B), ISAIAH HERNANDEZ (RBI), DEREK GRYGORCEWICZ (2B, RBI)

L'ANSE CREUSE NORTH 8 ST. CLAIR 1

STC -  RYAN PETTIGER (2B)

ALGONAC 1 ALMONT 0

ALG - BRYCE SIMPSON (7 IP, 4 H, 0 R, 1 BB, 10 K) - (H, RBI), JOSH KASNER (2H, 2B), COLE THALER (2B)

ALM - TYLER BROWN (6 IP, 5 H, 1 R, 3 BB, 5 K), AYDEN FERQUERON (2H)

NORTH BRANCH 12 ARMADA 2

NB - KEEGAN SCHIERLINGER (H, 4 R), BRADY MITCHELL (2H, RBI), MASON HOWE (H, RBI), JOHN ROBINSON (H, 3 RBI), DRAKE DORNER (2H, 2 RBI), OWEN YENS (H, RBI), WILL RACINE (3H, 3B, 2 RBI), JORDAN MCKNIGHT (3H, RBI)

ARM - NIGEL NAVARRO (RBI), DYLAN CAMBRON (2 H)

RICHMOND 8 CROS-LEX 4

RICH -  DOM BONNETTI (H, RBI), LOGAN EVANS (2H), ANTHONY BONNETTI (H, RBI), JOE LINDMAN (2H, RBI), LUKE PASTUSCHUN (2H), CAM MURRAY (H, RBI), JOEY JOUDI (H, RBI)

CLX -  BRAYLON DAVIS (2H, 2B), JETT WEEDER (2H), ALONDO MENDOZA (H, RBI), CONNOR PARTLO (H, 2 RBI)

YALE 11 IMLAY CITY 1

YALE - COLE MCLAUGHLIN (H, RBI), MARTY SIWAK (2H, 4 RBI), CONNOR JAKUBIAK (2H, RBI), TYLER DEBBS (H, RBI), NATHAN HARNDEN (2B, RBI), AIDEN KOROLDON ( 5IP, 1 H, 1 R, 0 BB, 4 K)

IC - SAM EDSON (H)


MAY  14

SOFTBALL

MARINE CITY 12 NEW HAVEN 5

MC - JADE BLANCHARD (2H, 3B, RBI), JOSALYN DIETLIN (3-2B, RBI) - (7 IP, 6 H, 4 ER, 1 BB, 9 K), ALYSSA CHARTIER (2H, RBI), MIA SIMONS (2H, 3 RBI), PAIGE NELSON (4H, RBI)

NORTHERN 12 COUSINO 11

PHN - ABRIANA BELANGER (4H, 2B, 3 RBI), ARIANA HAGEN (2H), MADISON RAYMO (3H, 2B, RBI), SHANNON FEALKO (2H, 2 RBI), ELLY HAGEN (2H), MAKAYLA BASSETT (3H, RBI)

UTICA 6 ST. CLAIR 3

STC -  TABITHA FURLIN (HR, RBI), MADISON TREAT (H, RBI), AUDREY SCHINDLER (2H), HAYLEY MCFARLANE (H, RBI)

ALGONAC 6 ALMONT 1

ALG - KENNA BOMMARITO (2H, 2B, RBI) - (7 IP, 4 H, 0 ER, 1 BB, 13 K), MICHAEL KENEL (H, RBI), AVA MURRAY (2H, RBI)

ALM - LYDIA LACAVERA (2B)

ALGONAC 17 ALMONT 7

ALG - JAYCEE REAMS (2 H, 3B, 3 RBI), KENNA BOMMARITO (2-2B, 2 RBI), MICHAEL KENEL (4H, 3B, 4 RBI), AVA MURRAY (4H, 2 RBI), MORGAN REAMS (2H, 2 RBI), AUBREE THOMAS (2H, 2B, 2 RBI)

ALM - BROOKLYN BUNCH (3H, 2B, 2 RBI), LYDIA LACAVERA (H, 2 RBI), KYLIE TENNANT (2B)

ARMADA 5 NORTH BRANCH 2

ARM - HELENA FETTUE (2H, 2B), TAYLOR CAPOZZO (2H, 2 RBI), JENNA MADAY (2H) - (7 IP, 6 H, 2 R, 1 BB, 3 K), OLIVIA HEBB (H, 3B, 2 RBI), ALIVIA KIELMAN (2H, RBI)

NB - CATE WELCH (3H, 2B, HR, RBI), EMILY BRINKER (H, RBI)

ARMADA 8 NORTH BRANCH 6

ARM - TAYLOR CAPOZZO (H, 3 RBI), ANDREA COX (2B, 2 RBI), JENNA MADAY (2B, RBI), OLIVIA HEBB (2H, 2B, RBI), ALYVIE VYT (H, RBI), HELENA FETTUE (2B)

NB - CATE WELCH (H, 2 RBI), GABBY POLLY (2H), TIA BEAVER (2B, RBI)

RICHMOND 12 CROS-LEX 2

RICH - JULIA RANCILIO (3H, 2B, RBI), ASHLEY STAFFORD (4H, 2-2B, 4 RBI), LIZ SHUBOY (3H, 2B, HR, 5 RBI), KATIE SHUBOY (2H, 2B) - (4 IP, 2H, 0 R, 0 BB, 10 K), LAUREN TELTOW (2H, RBI)

CLX - KAELYN PLATKO (H, RBI), ELLA MCMILLAN (2B)

RICHMOND 6 CROS-LEX 3

RICH -  JULIA RANCILIO (H, RBI), ANA MCKIERNAN (2H, 2B), KATHERINE CHROWSTOWSKI (H, RBI), LILY PIETZ (4 IP, 1 H, 0 ER, 2 BB, 7 K)

CLX - SAMANTHA TUNICH (H, RBI)

YALE 8 IMLAY CITY 6

YALE -  MACIE MCCORMICK (2H, RBI), MARISSA HOENICKE (3H, 3B, RBI), REESE KLEI (H, RBI), KARLI WOOLMAN (2B, RBI), BROOKLYN SHUTKO (H, 2 RBI)

IC -  CHLOE BRUMAN (4 H, RBI), MAKAYLA BRUMAN (HR, 2 RBI), FAITH SCHRIBER (RBI), BRIE HUND (3H, 2B, RBI), AVA NADROWSKI (RBI), GABBY CREMEANS (2B)

IMLAY CITY 11 YALE

IC -  CHLOE BRUMAN (3H, 2-2B, 2 RBI), LEXA FORTI (2H, 3 RBI), FAITH SCHRIBER (H, RBI), BRIE HUND (2H, 2 RBI), AVA NADROWSKI (2H, RBI)

YALE -  MARISSA HOENICKE (2H, 2B, RBI), MACKENZIE AGUINAGA (2H, 2B, RBI)


BASEBALL

LC NORTH 4 ST. CLAIR 2

STC - CONNER SHURKEY (3 H), KODY BEAUREGARD (2 H), MAX HUNGER (H, RBI), CARTER PETERSON (5.2 IP, 7 H, 2 R, 2 BB, 8 K)

LUMEN CHRISTI 5 CARDINAL MOONEY 0

JLC - GABE KING (7 IP, 1 H, 0 R, 2 BB, 12 K)


MAY  13

SOFTBALL

NORTHERN 14 FRASER 13 (9 INN)

PHN - ARIANA HAGEN (2H, 2B, 3 RBI), MARISSA RAYMO (2H, 2B, 3 RBI), MADISON RAYMO (3H, 3B, RBI), SHANNON FEALKO (3H, 2B, 2 RBI), ELIANA HAGEN (2H, 2 RBI), SYDNEY BETTS (3H), BROOKLYN UMBREIT (3H)

GROSSE POINTE SOUTH 13 PORT HURON 4

PH - ERICA HUDY (3H, 2B)

MARYSVILLE 13 LC NORTH 1

MV - AVERY WOODARD (2H, 2B, 2 RBI), KALISTA NEGIN (4H, 2B, RBI), JADE SCHILLER (H, 2 RBI), RYAN QUAIN (H, 2 RBI), ANNIKA GELLASCH (2H, RBI)

ST. CLAIR 3 ARMADA 0

SC - HAYLEY MCFARLANE (7.0 IP, 2H, 0 ER, 0 BB, 3K), MADISON COLE (3H, 2 RBI), MADISYN TREAT (2H, 2B)

MILLINGTON 2 NORTH BRANCH 1

NB - ALANA DESHETSKY (7.0, 3H, 0 ER, 0 BB, 9K), CATE WELCH (H, RBI)

MILLINGTON 10 NORTH BRANCH 9

NB - ALANA DESHETSKY (3H, 2B, 2 RBI), ELLA SWOISH (2 RBI), ASHLYNN HAMPTON (3B, RBI)


BASEBALL

NORTHERN 3 PORT HURON 2

PHN - TALYOR FALLS (2-2B, 2 RBI), TY FLETCHER (2B)

PH - PEYTON MULLINS (2H, RBI), GAVIN TROY (3B)

MARYSVILLE 8 FRASER 7

MV - RJ CLARK (4H, 2B, HR, 2 RBI), ANDREW KASKI (2H)

MARINE CITY 10 COUSINO 3

MC - PARKER ATKINSON (3H), COOPER LETSON (2H, 2B), NICK RUFFINO (2H, 3 RBI), NOAH NORTHRUP (2H, 2B, 2 RBI), ETHAN JONES (3B, RBI), ANDREW CEYNAR (H, 2 RBI),

ALGONAC 2 ALMONT 1

ALG - JOSH KASNER (7.0 IP, 4H, 0 ER, 1 BB, 9K, RECORDED CAREER STRIKE OUT NUMBER 400), EVAN SADDLER (2B, 2 RBI)

NORTH BRANCH 6 ARMADA 1

NB - BRADY MITCHELL (7.0 IP, 6H, 1 ER, 3 BB, 7K) - (2H, 2B, RBI), KEAGAN SCHIERLINGER (2H), JOHN ROBINSON (2H, RBI), OWEN YENS (2H),  JORDAN MCKNIGHT (2H, RBI)

ARM - LUCAS PRATT (2H, RBI)

CROS-LEX 16 RICHMOND 8

CL - JETT WEEDER (3H, 2-2B, RBI), NICK MONZO (2H, 2 RBI), SHANE SLANEC (3H, 2-2B, 4 RBI), ALANDO MENDOZA (H, 2 RBI), BRAYLON COLLINS (2H,2B, RBI)

RICH - DOMINIC BONNETTI (2H, RBI), ANTHONY BONNETTI (2H, 2B, 2 RBI), CHARLIE HITZELBERGER (3H)

YALE 5 IMLAY CITY 0

YALE - MARTY SIWAK (2H), CONNOR JAKUBIAK (2H, 2B, 3B, 2 RBI), NICK HARNDEN (H, RBI)


MAY  11

SOFTBALL

ARMADA 7 ROMEO 4

ARM - ANDREA COX (H, RBI), TAYLOR CAPOZZO (2-2B, RBI), KYLIE BOYD (2B, RBI), JENNA MADAY (H, RBI), OLIVIA HEBB (H, RBI), ALYVIE VYT (H, 2 RBI), CARISSA DOSSIN (2B)

ARMADA 19 BROWN CITY 4

ARM - OLIVIA HEBB (2H, 2B, 2 RBI), TAYLOR CAPOZZO (HR, 3 RBI), ANDREA COX (2 H), LEAH NOCH (3H, 2-2B, 4 RBI), CARISSA DOSSIN (2H, 2B, 3 RBI), ALIVIA KIELMAN (3B, 2 RBI),MARTI OBRY (2H, 3 RBI)

ARMADA 6 DAVISON 1

ARM - ANDREA COX (2B, 3 RBI), LEAH NOCH (2B, RBI), TAYLOR CAPOZZO (5.2 IP, 0 ER, 3 H, 2 BB, 2 K)

DEWITT 10 YALE 8

YALE - MACIE MCCORMICK (2H), JILLIAN KAMENDAT (2H, 2 RBI), MACKENZIE AGUINAGA (2H, 2 RBI), REESE KLEI (2H, RBI), DANICA MCGRANAHAN (H, RBI), AVERI CRISENBERY (H, 2 RBI), ADDISON KAMEDAT (2H)

YALE 11 FOWLER 7

YALE - JILLIAN KAMENDAT (3, RBI), MARISSA HOENICKE (HR, 2RBI), MACKENZIE AGUINAGA (2H, RBI), REESE KLEI (2H, RBI), DANICA MCGRANAHAN (3H, 2B, 2 RBI), ADDISON KAMEDAT (4H, 2B, RBI)


BASEBALL

MARYSVILLE 13 YALE 4

MV - WYATT FAJARDO (2H, 2B, 4 RBI), ZACH WINSTON (2B, RBI), RJ CLARK (H, RBI), TALAN CISCO (H, RBI), TOM HADACZ (H, RBI), KEEGAN QUAIN (2H, 2 RBI), LUKE BADLEY (H, RBI)

YALE - AIDEN KOROLDEN (2-2B, RBI), KRIS HAYWOOD (2H), CONNOR JAKUBIAK (3H), NOAH OBOYLE (H, RBI)

MARYSVILLE 9 YALE 7

MV - WYATT FAJARDO (H, RBI), BRADY WRIGHT (2H, 2B, 2 RBI), BRYCE SMITH (H, 2B, 2 RBI), BEN MAERTENS (H, 3 RBI)

YALE - NOAH OBOYLE (2H, RBI), AIDEN KOROLDEN (H, RBI), CONNOR JAKUBIAK (2H), TYLER DEBBS (2B, 2 RBI), RYAN RECTOR (H, 2 RBI), NATHAN HARNDEN (3H, 2B)

WHITEHALL 4 ALGONAC 2

ALG - JAKE KASNER (2H, 3B, RBI), EVAN SADDLER (RBI)

NORTH MUSKEGON 3 ALGONAC 0

ALG - BRYCE SIMPSON (2B), COLE THALER (5 IP, 1 ER, 5 H, 1 BB, 8 K)

COUNTRY DAY 4 ARMADA 2

ARM - ADAM SAUER (RBI) - (6 IP, 0 ER, 7 H, 2 BB, 4 K), RYAN CHING (H, RBI)

ARMADA 7 COUNTRY DAY 6

ARM - CAL BOLEN (2B, RBI), LUCAS PRATT (2 H), NIGEL NAVARRO (3H, 2 RBI), KADEN MEEKS (RBI)

NORTH BRANCH 3 GAYLORD 1

NB - BRADY MITCHELL (2H, RBI), JOHN ROBINSON (3B, RBI), JAYDEN HUTCHINSON (2B), OWEN YENS (6 IP, 0 ER, 2 H, 1 BB, 13 K) 

GAYLORD 6 NORTH BRANCH 5

NB - BRADY MITCHELL (H, 2 RBI), JOHN ROBINSON (RBI), MASON HOWE (RBI), OWEN YENS (2H)


MAY 10

SOFTBALL

NORTHERN 16 COUSINO 6

PHN - MARISA RAYMO (3H, RBI), ARIANA HAGEN (H, RBI), MADISON RAYMO (4H, 2 RBI), ELLY HAGEN (3H, 2 RBI), SYDNEY BETTS (2H, 3 RBI), MAKAYLA BASSETT (2H, 3 RBI), ALEXIS UMBREIT (2 RBI)

LAKEVIEW 5 ST. CLAIR 4

STC - ADDISON BLANK (2H), GRACE PICKELHAUPT (RBI), MADI COLE (2-2B, 2 RBI). KADIE BADGER (H, RBI)

DAKOTA 2 ALGONAC 0

ALG - KENNA BOMMARITO (4 IP, 0 R, 2 H, 0 BB, 6 K) - (RATS ONLY HIT)

LAKE ORION 2 NORTH BRANCH 1

NB - ALANA DESHETSKY (6 IP, 0 ER, 4 H, 2 BB, 9 K), ADDI COBB (2B), HANNAH CARMACK (H, RBI)


BASEBALL

ST. CLAIR 3 ANCHOR BAY 2

STC - DREW MCCARTNEY (H, RBI), MAX HUNGER (RBI), GABE CYPLIK (H, RBI), RYAN PETTINGER (6 IP, 1 ER, 4 H, 5 BB, 6 K), KALEB POST (1 IP, 0 R, 0 H, 0 BB, 0 K - SAVE)

ARMADA 9 PORT HURON 8

ARM - ADAM SAUER (H, RBI), LUCAS PRATT (2-2B, 3 RBI), RYAN CHING (2 RBI), MARSHALL RIDENOUR (H, 2 RBI - WALK OFF WINNER IN BOTTOM OF SEVENTH), KADEN MEEKS (2H)

 PH - ISAIAH HERNANDEZ (2H, 2B, RBI), CAM TESLUCK (2H, RBI), JOEY SEPPO (H, RBI), JACK KARL (2H), BRENDAN HOFER (H, RBI), JOEY GILBERT (H, 2 RBI)

IMLAY CITY 15 CARMEN-AINSWORTH 0

IC - ZACH EDSON (H, RBI), TRACE DENNIS (2H, 2B, 2 RBI), BRADY DETWILER (2H, 2B, RBI) - (3 IP, 0R, 0H, 0 BB, 5 K), LEVI LENGEMANN (2H, RBI), SAM EDSON (2H, RBI), CLAYTON PENZIEN (H, RBI), MITCH LEMIER (2 RBI), NICK SCHROEDER (2H, 2 RBI)

IMLAY CITY 9 CARMEN-AINSWORTH 8

IC - SPARTANS SCORE 5 IN BOTTOM OF SEVENTH TO WALK OFF! BRADY DETWILER (2B, 2 RBI), SAM EDSON (2H, 2B, 2 RBI), CLAYTON PENZIEN (H, RBI), MITCH LEMIER (RBI), NICK SCHROEDER (2B)

NORTH BRANCH 3 OGEMAW HEIGHTS 1

NB - JOHN ROBINSON (2H), DRAKE DORNER (RBI), OWEN YENS (H, 2 RBI), BRADY MITCHELL (6 IP, 0 ER, 1 H, 1 BB, 6 K), JAYDEN HUTCHINSON (1 IP, 0 R, 0 H, 0 BB, 2 K - SAVE)

OGEMAW HEIGHTS 4 NORTH BRANCH 3

NB - KEAGAN SCHIERLINGER (2H, RBI), MASON HOWE (2H, 2B), ELI MITCHELL (2H, 2B, RBI), ANDREW JEROME (3B), BRENDAN BARKOWSKA (H, RBI)

EISENHOWER 14 CARDINAL MOONEY 7

MCCM - QUINN ADDIS (2H, RBI), JOE DODDY (2B, 2 RBI), ANTHONY GIRLING (H, RBI), MAX PROCISSI (3H)


MAY 9

SOFTBALL

MARYSVILLE 10 ST. CLAIR 5

MV - JADE SCHILLER (2H, 2 RBI), AVERY WOLTERS (3H, 2B, 3B, 3 RBI), ADDI VAGI (HR, 3 RBI)

STC - AUDREY SCHINDLER (2H, RBI), ROCHELLE SCHWEIHOFER (HR), MADDI TREAT (2H, 2B), KADIE BADGER (H, RBI)

MARINE CITY 12 L'ANSE CREUSE 2

MC - MIA SIMONS (H, 2 RBI), ALYSSA CHARTIER (3H, 2-2-B, 4 RBI), GRACELYNN HOBBS (3H, RBI), PAIGE NELSON (3H, 2 -2B, RBI)

MARINE CITY 21 L'ANSE CREUSE 3

MC - JULIA LETSON (2H), JOSALYN DIETLIN (2H, RBI), MADISON MACKEY (H, 2 RBI), ALYSSA CHARTIER (3H, 3B, HR, 6 RBI), JADE BLANCHARD (2H, 3B, RBI), EMMA TERHUE (2H, 2B), REESE ATKINSON (3H, 2 RBI)

NEW HAVEN 13 PORT HURON 3

PH - IZZY TROMBLY (H, RBI), NEELIE REED (H, RBI)

DAKOTA 12 ALMONT 3

ALM - LYDIA LACAVERA (3H, HR , RBI), LAUREN WEBSTER (HR), GRACE STANTON (2H), ANNA DEBCZYK (2H, 2B), GABBY CARLSON (H, RBI)


BASEBALL

MARYSVILLE 7 PORT HURON 2

MV - JAKE PATERSON (3H), RJ CLARK (H, RBI), BEN MAERTENS (H, 2 RBI), TALAN CISCO (H, RBI), KEEGAN QUAIN (H, RBI)

L'ANSE CREUSE 11 NORTHERN 9

PHN - RYAN FORLASTRO (3H, 2B, RBI), OWEN HILL (2H, 4 RBI), TAYLOR FALLS (2H, 2 RBI), OWEN OCONNER (H, RBI)

LAMPHERE 5 MARINE CITY 1

MC - PAUL MUSCAT (2B)

NOTRE DAME 16 CROS-LEX 4

CLX - JETT WEEDER (2H), NICK MONZO (2H)

ARMADA 6 NEW HAVEN 3

ARM - DYLAN CAMBRON (2B), ADAM SAUER (2H, RBI), LUCAS PRATT (H, RBI), RYAN CHING (H, RBI), LUKE PRETTY (H, RBI)

MOONEY 2 LUTHERAN NORTH 0

CATHOLIC LEAGUE SF

MCCM - GEORGE SZEP (7 IP, 0H, 0 ER, 3 BB, 13 K), ANTHONY GIRLING (RBI)


MAY  8

SOFTBALL

NORTHERN 13 MEMPHIS 12

PHN - ABRIANA BELANGER (2H, 2 RBI), MADISON RAYMO (3H, 2-2B, 2 RBI), ARIANA HAGEN (4H, 2B, RBI), ELLY HAGEN (2H, 2B, 3 RBI), ALEXIS UMBREIT (2H)

STONEY CREEK 6 IMLAY CITY 1

ARMADA 14 EISENHOWER 0

ARM - TAYLOR CAPOZZO (5 IP, 0H, 0ER, 0 BB, 4 K) - (2H), HELENA FETTUE (3H, 2 RBI), ANDREA COX (3H, 2B, 4 RBI), OLIVIA HEBB (2H, 2B, RBI), JENNA MADAY (4H, 3 RBI), ALIVIA KIELMAN (2H, RBI) 


BASEBALL

ALGONAC 5 CROS-LEX 1

ALG - BRYCE SIMPSON (7 IP, 1H, 0ER, 3 BB, 8 K), MATT RIX (2 H), JOSH KASNER (2H, 2 RBI), JAKE LOVELACE (H, 2 RBI)

ARMADA 6 RICHMOND 2

ARM - LANDON HILL (6 IP, 5 H, 1 ER, 3 BB, 4 K), JARET HILL (2B, 2 RBI), TJ SEILER (2H)

RICH - DOM BONNETTI (3H), ANTHONY BONNETTI (2B, 2 RBI)

ALMONT 12 IMLAY CITY 0

ALM - TYLER BROWN (6 IP, 3H, 0 ER, 0 BB, 11 K) - (2H, 2 RBI), LUKE MANTINI (2H), BLAKE LANE (3H, 2B, 6 RBI), AYDEN FERQUERON (2H), LUKE WINKLER (2-2B, RBI), ZACH KOVAL (2H, RBI), AUSTIN SWAIN (2H, RBI)

NORTHERN 16 L'ANSE CREUSE 1

PHN - TAYLOR FALLS (3H, 2B, HR, 2 RBI), AIDEN WINN (2H, RBI), KEEGAN FINN (2H, 2 RBI), KEVONY HAJARIE (2H, 4 RBI)

MARYSVILLE 1 PORT HURON 0

MV - BRADY WRIGHT (7 IP, 1 H, 0 ER, 3 BB, 3 K)

PH - JOEY GILBERT (6 IP, 2 H, 0 ER, 2 BB, 7 K)

MARINE CITY 3 LAMPHERE 2 (12 INNINGS)

MC - DANNY VANDEVYVER (3H), PARKER ATKINSON (2H, RBI) - (4 IP, 2H, 0 ER, 0 BB, 6 K), COOPER LETSON (2H, RBI), NICK RUFFINO (2H)

ANCHOR BAY 10 ST. CLAIR 1

STC - RYAN PETTINGER (2H, 3B)

ANCHOR BAY 8 ST. CLAIR 1

STC - BRADEN SCHALK (H, RBI)


MAY 7

SOFTBALL

MARYSVILLE 14 LAKESHORE 0

MV - CLARA MOORE (7.0 IP, 1H, 0 ER, 0 BB, 13 K), AVERY WOODARD (2H), KALISTA NEGIN (2H), JADE SCHILLER (3H, 2 RBI), AVERY WOLTERS (GRAND SLAM, 5 RBI), RYAN QUAIN (2H), ANNIKA GELLASCH (2H, RBI), ADDILYN VAGI (HR, RBI)

ST CLAIR 5 LAKEVIEW 2

SC - ADDISON BLANK (2H, 3B, RBI), MADISON COLE (3H, 2B, RBI), MADISON TREAT (3H, HR, RBI)

PORT HURON 6 L'ANSE CRUESE 5

PH - BRYN MULLINS (2H, 2 RBI), ERICA HUDY (3H, RBI), NEELIE REED (2H, RBI)

GROSSE POINTE SOUTH 19 NORTHERN 15

PHN - ARIANA HAGEN (3H, 2-2B, 3 RBI), MADISON RAYMO (4H, 2-2B, 5 RBI), ELIANA HAGEN (H, 2 RBI)

ALGONAC 10 CROS-LEX 0

ALG - JAYCEE REAMS (6.0 IP, 2H, 0 ER, 1 BB, 8K) - (H, RBI), AVA MURRAY (2B, 3B), MADISON GRACE (H, 2 RBI), AUTUMN DUEWEKE (2H, RBI)

ALGONAC 15 CROS-LEX 4

ALG - JAYCEE REAMS (2H, 2 SB, 2 RBI), KENNA BOMMARITO (2H, 2B, RBI), MICHAEL KENEL (H, 2 RBI), MORGAN REAMS (2H, 2B, RBI), AVA MURRAY (3H, 3 RBI), AUTUMN DUEWEKE (3H, 2 RBI)

CL - KAELYN PLATKO (2 RBI)

RICHMOND 3 ARMADA 0

RICH - KATIE SHUBOY (7.0 IP, 1H, 0 ER, 1 BB, 15K), ASHLEY STAFFORD (H, RBI), LAUREN TELTOW (2H)

RICHMOND 3 ARMADA 0

RICH - KATIE SHUBOY (7.0 IP, 3H, 0 ER, 0 BB, 16K), LIZ SHUBOY (2H, HR, RBI), ABBY REINHART (3B)

NORTH BRANCH 7 YALE 5

NB - ELLA SWOISH (2H, 2B), ALANA DESHETSKY (2H, RBI), CATE WELCH (2B, RBI), GABBY POLLY (3H, RBI), SAMANTHA OSBORNE (H, 2 RBI)

YALE - MACIE MCCORMICK (2H), MARISSA HOENICKE (2B, 2 RBI), REESE KLEI (2B, 2 RBI)

NORTH BRANCH 7 YALE 3

NB - ALANA DESHETSKY (2H, RBI), CATE WELCH (2H, 3 RBI), HANNAH CARMACK (2H, 2B, 2 RBI), SAMANTHA OSBORNE (2H)

YALE - MACIE MCCORMICK (3H)

IMLAY CITY 8 ALMONT 7

IC - CHLOE BRUMAN (3H, 2 RBI), FAITH SCHRIBER (2H, 2B, 2 RBI), GABBY CREMEANS (3H, 2B, RBI), BRIE HUND (2H, 2B, RBI), ALEXIS BRUYERE (2H)

ALM - LYDIA LACAVERA (2H, 2B, RBI), GRACE STANTON (2H), BROOKLYN BUNCH (HR, RBI), ANNA DEBCZAK (2H, 2B, RBI)

IMLAY CITY 11 ALMONT 2

IC - BRIE HUND (3H, 2 RBI), ALLISON SHAFER (H, 2 RBI), AVA NADROWKSI (2H, 2 RBI)


BASEBALL

NORTH BRANCH 3 YALE 0

NB - OWEN YENS (7.0 IP, 1H, 0 ER, 1 BB, 13K), ANDREW JEROME (2H)

YALE - AIDAN KOROLDEN (7.0, 4H, 3 ER, 2 BB, 7K) - (2B)

CARDINAL MOONEY 2 DIVINE CHILD 0

MCCM - AVERY BROHL (7.0 IP, 1H, 0 ER, 8 BB, 9 K), CAM SPEZIA (2H, RBI)

DIVINE CHILD 2 CARIDNAL MOONEY 1

MCCM - CAM SPEZIA (2H)



MAY 6

SOFTBALL

TOWER 10 PORT HURON 4

PH - IZZY TROMBLY (2H, 2B, RBI), ERICA HUDY (2H)

DAKOTA 11 MARYSVILLE 1

MV - JADE SCHILLER (2H, 2B, RBI)

MARINE CITY 6 NEW HAVEN 5

MC - JOSALYN DIETLIN (HR, 2 RBI), JADE BLANCHARD (2H), ALYSSA CHARTIER (4H, RBI)


BASEBALL

MARYSVILLE 9 PORT HURON 3

MV - RJ CLARK (2H, HR, 2 RBI), WYATT FAJARDO (2H), ZACH WINSTON (2H, 2B), COLE COOPER (2H)

PH - JACK KARL (2H, 2B)

L'ANSE CRUESE 6 NORTHERN 2 (10 INN)

PHN - TUCKER CORBY (2H, RBI)

ROSEVILLE 2 MARINE CITY 1

MC - DANNY VANDEVYVER (H, RBI)

ALGONAC 3 CROS-LEX 0

ALG - JOSH KASNER (7.0 IP, 3H, 0 3ER, 1 BB, 10K), CAL MELESKI (H, RBI)

RICHMOND 9 ARMADA 3

RICH - ANTHONY BONETTI (2H, 2B, 3 RBI), LOGAN EVANS (2H, 3B), BRETT MATYUNAS (2H, RBI)

ARM - CAL BOLEN (2H), ADAM SAUER (2B, 2 RBI), DYLAN CAMBRON (2B, RBI)

ALMONT 5 IMLAY CITY 0

ALM - LUKE MANTINI (7.0 IP, 4H, 0 ER, BB, 6K) - (2H), BLAKE LANE (3H, 2 RBI), AYDEN FERQUERON (2H, 2B, RBI)

IC - BRADY DETWILER (2H)

NORTH BRANCH 7 YALE 1

NB - BRADY MITCHELL (7.0 IP, 1H, 0 ER, 0 BB, 12K) - (2 RBI), MASON HOWE (H, RBI), JOHN ROBINSON (H, RBI)

YALE - AIDAN KOROLDEN (2B)


MAY 5

SOFTBALL

RICHMOND 3 ROMEO 1 (8 INN)

RICH - LIZ SHUBOY (2H, 2B RBI), KATIE SHUBOY (8.0 IP, 1H, 0 ER, 1 BB, 12K)

ROMEO 12 RICHMOND 2


MAY 4

SOFTBALL

GOODRICH 3 MARINE CITY 1

MC - JOSALYN DIETLIN (2H, HR, RBI)

MARINE CITY 4 DAVISON 2

MC - JOSAYLN DIETLIN (4H, 2B, HR, 3 RBI), KAILEY GEMMETE (2H)

IMLAY CITY 11 CHIPPEWA VALLEY 4

IC - CHLOE BRUMAN (3H, 2 RBI), LEXA FORTI (4H, 2B, 3 RBI), FAITH SCHRIBER (3H, 2B, RBI)

CHIPPEWA VALLEY 7 IMLAY CITY 6

IC - CHLOE BRUMAN (3H), LEXA FORTI (2H, 2B, 3 RBI), MAKAYLA BRUMAN (2H, 2 RBI), ALEXIS BRUYERE (2H)


BASEBALL

PECK 5 NORTHERN 3

PHN - KEEGAN FINN (2H, 3B, RBI)

CROS-LEX 3 NORTHERN 2

CL - BRAYLON DAVIS (2H), SHANE SLANEC (H, RBI, WALK-OFF HIT), CASH QUADER (H, RBI)

PHN - OWEN HILL (2H)

CROS-LEX 7 MARINE CITY 6

CL - JETT WEEDER (4H, 2B, 3B, 3 RBI), NICK MONZO (2H, 2 RBI, WALK-OFF HIT)

MC - DANNY VANDEVYVER (2H, RBI), PAUL MUSCAT (2H, 2B, 2 RBI), 

MARINE CITY 12 PECK 2

MC - DANNY VANDEVYVER (2H, RBI), PAUL MUSCAT (3H, 2B, 2 RBI), NICK RUFFINO (3H, 2B, 4 RBI), COOPER LETSON (H, 2 RBI)

PORT HURON 4 NEW HAVEN 3 (8 INN)

PH - AMAURI HALLER (2H, 2B), PEYTON MULLINS (4H, 2B, RBI, WALK-OFF HIT),

PORT HURON 3 NEW HAVEN 2 (8 INN)

PH - GRIFFIN HANSEL (H, RBI)

ALMONT 2 MARYSVILLE 1

ALM - TYLER BROWN (7.0 IP, 6H, 0 ER, 3 BB, 4K) - (2H, 2B, RBI)

MV - WYATT FAJARDO (2H), JAKE PATERSON (2H)

ALMONT 7 MARYSVILLE 2

ALM - LUKE MANTINI (3H), JASON LANE (H, 2 RBI), TIM MILLER (H, 2 RBI)

MV - JAKE PATERSON (2B, RBI), BRYCE SMITH (2B, RBI)

ALGONAC 4 GARBER 3

ALG - EVAN SADDLER (H, RBI), JOSH KASNER (2H, HR, 2 RBI)

ALGONAC 8 STANDISH STERLING 3

ALG - EVAN SADDLER (2H), JOSH KASNER (3H, 2B, HR, 4 RBI), COLE THALER (2H, 2B, 3 RBI)

CHIPPEWA VALLEY 9 ARMADA 0

CHIPPEWA VALLEY 9 ARMADA 7

ARM - CAL BOLEN (2H, 2B, 3 RBI), LUCAS PRATT (2H, RBI)

OAKLAND CHRISTIAN 6 IMLAY CITY 0

IMLAY CITY 7 OAKLAND CHRISTIAN 1

IC - TRACE DENNIS (H, RBI), SAM EDSON (H, RBI), LEVI LENGEMANN (H, 2 RBI), MATTHEW MOROCCO (2H, RBI)

CARDINAL MOONEY 2 LUMEN CHRISTI 0

MCCM - SAM CALAGNA (H, 2 RBI), GEORGE SZEP (6.0 IP, 0 ER, 2 BB, 10K)

CARDINAL MOONEY 5 LUMEN CHRISTI 0

MCCM - CAM SPEZIA (3H, HR, 3 RBI), AVERY BROHL (H, RBI)


MAY 3

BASEBALL

GROSSE POINTE NORTH 6 ST CLAIR 1

SC - BRADEN SCHALK (2B, RBI)

YALE 8 NORTHERN 3

YALE - TYLER DEBBS (H, RBI), CONNOR JAKUBIAK (3B, RBI), MARTY SIWAK (H, 2 RBI)

PHN - TUCKER CORBY (2H), OWEN O'CONNOR (H, RBI)

NORTHERN 9 YALE 2

PHN - OWEN O'CONNOR (2H, 3B, 3 RBI), AIDAN WYNN (2H, 2B, RBI), TAYLOR FALLS (H, RBI)

YALE - CONNOR JAKUBIAK (2 RBI)


MAY 2

SOFTBALL

NORTHERN 10 L'ANSE CRUESE 3

PHN - MARISSA RAYMO (2-2B), ARIANA HAGEN (2-2B, 3 RBI), SHANNON FEALKO (2H, 2B, HR, 2 RBI), SYDNEY BETTS (2B, RBI), BROOKLYN UMBREIT (2H)

MARINE CITY 4 PORT HURON 3

MC - JOSALYN DIETLIN (7.0 IP, 3 ER, 2 BB, 16K) - (3B, RBI), AYLSSA CHARTIER (3H, HR, 2 RBI), GRACELYNN HOBBS, (2H, 2B)

PH - NEELIE REED (H, RBI), ALIVIA ALLEN (H, 2 RBI), JORDAN FIELDER (2H)

MARYSVILLE 14 NEW HAVEN 0

MV - AVERY WOODARD (3H, RBI), ALYCIA MILLER (2B, 2 RBI), JADE SCHILLER (2H, RBI), CAMRY EVENINGRED (2H, RBI), AVERY WOLTERS (H, 2 RBI), ADDILYN VAGI (2H, 2B), ANNIKA GELLASCH (H, 2 RBI), KENDALL QUAIN (2H, RBI)

ST CLAIR 7 L'ANSE CRUESE NORTH 6

SC - ADDY BLANK (H, RBI), MADISON COLE (H, RBI), RYLEE SCHNEIDER (H, RBI), AUDREY SCHINDLER (2H, 2B, RBI), MADISON TREAT (3H, 2-2B, RBI), KADIE BADGER (3H, RBI)

RICHMOND 5 ANCHOR BAY 0

RICH - KATIE SHUBOY (7.0 IP, 1H, 0 ER, 1 BB, 18 K) - (HR, 2 RBI), ASHLEY STAFFORD (3H, 2B, RBI), LIZ SHUBOY (2B)

ANCHORY BAY 6 RICHMOND 4

RICH - ASHLEY STAFFORD (3H), EMMA BAMBRICK (2H), KATIE SHUBOY (H, RBI)

OTISVILLE-LAKEVILLE 5 IMLAY CITY 0

IC - CHLOE BRUMAN (2H)

OTISVILLE-LAKEVILLE 15 IMLAY CITY 9

IC - CHLOE BRUMAN (4H, RBI), LEXA FORTI (2H, 2 RBI), MAKAYLA BRUMAN (2H, 3 RBI), GABBY CREMEANS (2H, 2B), BRIE HUND (2-2B, RBI), ALLISON SHAFER (H, RBI)

NOTRE DAME PREP 5 YALE 4

YALE - REESE KLEI (2H, RBI), DANICA MCGRANAHAN (2H, RBI)

NOTRE DAME PREP 9 YALE 1

YALE - MCKENZIE AGUINAGA (2-2B), ADDISON KAMENDAT (3B)


BASEBALL

MARYSVILLE 3 NORTHERN 1

COLE COOPER (7.0 IP, 5H, 1 ER, 1 BB, 7 K), BEN MAERTENS (2H)

PHN - OWEN HILL (H, RBI)

LAKEVIEW 4 PORT HURON 2

PH - CAMERON TESLUCK (H, RBI)

LAKEVIEW 3 PORT HURON 1

PH - CAMERON TESLUCK (H, RBI)

GROSSE POINTE NORTH 4 ST CLAIR 2

SC - KODY BEAUREGARD (H, RBI), KALEB POST (H, RBI)

MARINE CITY 5 ROSEVILLE 4

MC - PAUL MUSCAT (2B, RBI), PARKER ATKINSON (2H, 3B, RBI), COOPER LETSON (H, RBI), ETHAN JONES (2H, RBI)

NORTH BRANCH 11 HOLLY 1

NB - JAYDON HUTCHINSON (6.0 IP, 3H, 1 ER, 3 BB, 11K) - (2H), TUCKER MEYERS (H, 2 RBI), JOHN ROBINSON (2H), WILL RACINE (H, 3 RBI), JORDAN MCKNIGHT (H, 2 RBI)

NORTH BRANCH 12 HOLLY 0

NB - TUCKER MEYERS (H, RBI), JAYDON HUTCHINSON (3H, 3B, 2 RBI), BRADY MITCHELL (2B, 3B, 3 RBI), ELI MITCHELL (2H, RBI), JORDAN MCKNIGHT (2H)

MARINE VALLEY CARDINAL MOONEY 13 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 3

MVCM - DANIEL RICE (H, 2 RBI), JOSEPH DODDY (H, 2 RBI), AVERY BROHL (2H, RBI), JAKUB MOCZULSKI (2H, 3 RBI)

MARINE VALLEY CARDINAL MOONEY 1 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 0

MVCM - NO HIT, STILL WON



MAY 1

SOFTBALL

MARYSVILLE 13 ALGONAC 9

MV - AVERY WOODARD (2H, 2 RBI), JADE SCHILLER (4H, 2B, 3 RBI), AVERY WOLTERS (HR, 2 RBI), KENDALL QUAIN (3H, RBI) ADDILYN VAGI (HR, RBI)

ALG - MADISON GRACE (2H, 2B), MICHAEL KENEL (4H, 2B, HR, 4 RBI), MORGAN REAMS (2H), AINSLEY TROMBLEY (2H), CAMDEN THALER (H, 3 RBI)

MARINE CITY 12 ST CLAIR 6

MC - JADE BLANCHARD (2H, RBI), JOSALYN DIETLIN (4H, 2B, 2 HR, 4 RBI), MIA SIMONS (H, HR, 2 RBI), ALYSSA CHARTIER (2H, HR, RBI), MEGAN SMITH (H, 3 RBI)

SC - ADDY BLANK (4H, 2B, 3B, 3 RBI), TABITHA FURLIN (2H, 2 RBI), MADISON COLE (2H)

ARMADA 4 L'ANSE CRUESE NORTH 3

ARM - OLIVIA HEBB (2B, 2 RBI), HELENA FETTUE (3H, 2 RBI)


BASEBALL

MARYSVILLE 9 NORTHERN 0

MV - BRADY WRIGHT (7.0 IP, 3H, 0 ER, BB, 6K), WYATT FAJARDO (2H), ZACH WINSTON (H, 2 RBI), RJ CLARK (2H, 2 RBI), BRYCE SMITH (2B, 2 RBI)

LAKEVIEW 15 PORT HURON